Funkce, se kterými si vytvoříte svůj nový e-shop nebo webovou stránku

ByznysWeb vám nabízí hotový redakční systém FLOX, prostřednictvím kterého své stránky si můžete upravovat kdekoliv, stačí vám k tomu pouze připojení na internet.

Své stránky si můžete upravovat kdekoliv, stačí vám k tomu pouze připojení na internet. Administrace ByznysWebu, redakční systém FLOX, funguje ve všech internetových prohlížečích. Podívejme se na to, jak vytvořit web, krok za krokem.

 

Správa podstránek webu

Správa podstránek webu

Na levé straně administrace máte seznam všech podstránek svého webu. Zde se nachází základní členění webové stránky a e-shopu. Kliknutím na podstránku se vám otevře úprava jejího obsahu. Podstránky můžete přesunout jednoduše myší, upravovat jejich vlastnosti, skrýt je, zamknout je, upravovat SEO popisky... Rovněž zde uvidíte jazykové verze vaší stránky.

Kliknutím na tlačítko NOVÁ STRÁNKA, můžete přidat novou stránku do menu svého webu nebo e-shopu.

 

 

Obsah stránky

Obsah stránky

Na pravé straně administrace máte obsah vybrané podstránky. Obsah představují tzv. bloky, které jsou seřazeny v administraci stejně, jako se zobrazí na výsledné stránce. Máte zde na výběr z množství bloků, díky kterým můžete vytvořit samotnou stránku - TEXTOVÝ EDITOR, ANKETA, GALERIE, FORMULÁŘ, KNIHA NÁVŠTĚV, NOVINKY, MAPA STRÁNKY a další.

Kliknutím na blok se vám otevře nové okno, kde jej můžete rovnoou upravovat.

Je na vás, kde si umístíte bloky. Vyberte si z různých oblastí, jako např. hlavní sloupec webu, boční sloupec, patička apod. Vvytvořte si unikátní design a obsah webu.

 

Vytvoření nové stránky na webu

Vytvoření nové stránky na webu

Novou podstránku vytvoříte snadno – kliknutím na tlačítko NOVÁ STRÁNKA. Vyplníte její název, zadáte její umístění v hierarchii jiných stránek a vyberete první blok, který se vloží na stránku.


Pomocí bloků si „vyskládáte" celý obsah. Bloků může být na stránce více a sami si můžete měnit jejich pořadí nebo umístění.


Na začátek stránky si tak můžete vložit například textový editor, dále pokračovat galerií fotek a nakonec kontaktním formulářem, pomocí kterého vás mohou potenciální zákazníci snadno a rychle kontaktovat. O obrázcích a správně nastavených SEO parametrech pro ně, se více informací dozvíte v článku na našem webu.

 

Vlastnosti stránky

Vlastnosti stránky

Aby Seznam a Google dokázaly snadno vyhledat váš web, ve VLASTNOSTECH STRÁNKY je dobré vyplnit políčka důležitá pro SEO – optimalizaci pro vyhledávače. Také zde můžete stránku skrýt nebo zamknout, aby byla přístupná pouze po zadání hesla.

V této části dokážete přesunout nebo zkopírovat samotnou stránku, případně její obsah na jiné místo na webu.

Bloky na stránce

Textový editor

Textový editor

Zde máte možnost vkládat texty do stránky podobně, jako to funguje ve Wordu.

Obsahuje navíc jednoduché vkládání obrázků, které se mohou automaticky zvětšovat. Obrázky mohou fungovat i jako hyperlink. Text můžete psát do více odstavců odděleně, takže se nemůže stát, že se vaše texty rozhodí. Při tvorbě obsahu na webu je někdy potřeba odkazovat na již zveřejněný obsah. Jednoduše jej nalinkujte jako hyperlink z požadovaného klíčového slova.

Galerie

Galerie

Přes GALERII vložíte do stránky fotogalerii s obrázky, které můžete zvětšovat kliknutím myši. Obrázky umíte nahrávat i hromadně. Můžete si vybírat jejich umístění a velikost v nastaveních.

Nebojte se, FLOX se postará o to, aby se obrázky automaticky přizpůsobily vaší stránce.

Dynamický banner

Dynamický banner

Potřebujete oživit stránku a získat pozornost potencionálních zákazníků na konkrétní produkty, kategorie produktů, akce, slevy apod.? Toto je úžasný nástroj přesně pro vás. Do banneru vložte obrázky. Nastavte, jakým způsobem se budou přelínat a je to.

Každý banner můžete přesměrovat. Zákazníka tak dostanete přesně tam, kam potřebujete.

Anketa

Anketa

Chcete se na něco zeptat návštěvníků? Díky bloku ANKETA vytvoříte anketu na svém webu do 2 minut. Systém vám vyhodnotí výsledky a z odpovědí vytvoří graf.


Anketu i jiné bloky můžete umístit do různých oblastí, např. bočních sloupců vpravo nebo vlevo.

Formulář

Formulář

Pomocí FORMULÁŘE si můžete vytvořit kontaktní, objednávkový, příp. jiný formulář.


Návštěvníci formulář vyplní, údaje se uloží do databáze a přijdou vám na email. Během minuty si naklikáte textová políčka formuláře, včetně checkboxů nebo datového políčka.

Novinky

Novinky

Vytvořte si vlastní blog a prezentujte se jako odborník. Případně si vytvořte sekci novinek na Vašem webu. Pokročilé funkce Vám umožní vkládat texty, obrázky, alternativní články, nastavovat SEO nebo spravovat komentáře.

Další bloky

Kniha návštěv

Kniha návštěv

Doporučení a reference pomáhají zvyšovat prodej a zvyšují vaši důvěryhodnost. Dejte proto návštěvníkům své webové stránky prostor, aby vyjádřili svůj názor, postřeh, pochvalu, která bude viditelná i ostatním. Vložte na stránku KNIHU NÁVŠTĚV. Upozornění na nový komentář vám přijde automaticky na e-mail. A nežádoucí příspěvky? Jednoduše je odstraníte.

Rozcestník

Rozcestník

Aby se návštěvník webu snadněji pohyboval a našel rychle, co potřebuje, vložte na svůj web odkazy na vybrané podstránky nebo kategorie produktů. Ukažte jim kratší cestu k tomu, co hledají. Stránka bude přehlednější a zároveň vyplníte volné místo na nadřazených stránkách. Na výběr máte více stylů rozcestníku, stačí si vybrat. Zvolit si můžete obrázkovou nebo textovou formu odkazů. Vytvořením rozcestníku jen získáte.

Mapa stránek

Mapa stránek

Pomocí mapy stránek vložíte do obsahu své  webové stránky hierarchicky uspořádaný seznam podstránek.

Seznam má podobu hypertextových odkazů, návštěvník se tedy jedním kliknutím dostane na požadovanou podstránku.

Obsah z

Obsah z

Blok OBSAH Z slouží na zobrazení duplicitního obsahu. Vloží na webovou stránku libovolný obsah, resp. blok z jiné podstránky.

Požadovaný obsah stačí vytvořit pouze jednou a poté všude tam, kam jej chcete umístit, vložíte už jen blok OBSAH Z.

Obsah kategorie

Obsah kategorie

Zobrazí na stránce všechny produkty z kategorií, které si zvolíte.

Zároveň vám propojí katalog produktů s běžnými obsahovými stránkami. Můžete tak vytvářet nabídky produktů ve výprodeji, novinky, doporučení nebo akce.

Produkt z

Produkt z

Funguje podobně jako blok OBSAH KATEGORIE. V tomto případě se ale nezobrazí všechny produkty z kategorie, ale pouze ty, které vyberete.

Pomůže vám umístit produkty do bočních sloupců. Upoutáte tak návštěvníka webové stránky a ihned upozorníte na vámi vybrané produkty.

Presměrování

Presměrování

Slouží na přesměrování webové stránky na jinou podstránku v rámci vašeho webu. Přesměrování je možné nastavit i na kteroukoliv jinou URL adresu.

Rovněž je zde možnost nastavit otevření stránky, na kterou je nastaveno přesměrování, v novém okně.

 

FAQ

FAQ

Určitě znáte nejčastější dotazy svých zákazníků. Vytvořte si na ně odpovědi pomocí bloku FAQ. Potencionální zákazníci to ocení. Získají potřebné informace bez toho, aby vás museli kontaktovat. Otázky je možné řadit do různých kategorií. FAQ obsahuje vyhledávání, velmi prospěšné u většího množství otázek.

HTML kód

HTML kód

Potřebujete-li přidat jakýkoliv HTML kód na svou webovou stránku, slouží k tomu právě tento blok.
Přes blok HTML můžete vkládat různé skripty, styly, aplikace, videa nebo mapy.

Widgety

Facebook

Facebook

Chcete posílat lidi ze svého webu rovnou na svou Facebook page? Propojit web s Facebookem?

Stačí jednoduše vložit Facebook widget. Vzhled widgetu si dokážete upravit podle svých potřeb.

Youtube video

Youtube video

Tento widget jsme vyvinuli pro zjednodušení přidávání videa nahraného v YouTube na vaši webovou stránku.

Nemusíte se trápit s HTML kódy, stačí vložit url adresu videa do widgetu YOUTUBE VIDEO, nastavit vzhled a je to.

Google Mapa

Google Mapa

Přidejte mapu na svou webovou stránku, aby vás zákazníci mohli snadněji najít. Nemusíte se registrovat v Google Places, stačí použít náš widget MAPY GOOGLE.

Přidat můžete více adres pro zobrazení např. sítě svých prodejen.

Twitter

Twitter

Máte založené konto na Twitteru? Ukažte jej i návštěvníkům své webové stránky. Přes widget TWITTER BOX zobrazíte své tweety přímo na web stránce.

Widget vás navede, jak získat kód pro vložení Twitter boxu.

A nyní je čas vyzkoušet si vytvořit vlastní web/e-shop zdarma a nezávazně, co říkáte?

Vyzkoušet zdarma

Přihlášení

Vyzkoušejte web nebo e-shop zdarma

Zavřít