Faktury

S redakčním systémem ByznysWebu máte vlastní fakturační systém přímo v administraci e-shopu, ve kterém můžete jednoduše spravovat své faktury.

 

TipAutomatizace procesů při vyřizování objednávek v e-shopu

 

Vytvoření proforma faktury a faktury

Vytvoření proforma faktury a faktury

V administraci vidíte seznam proforma faktur a faktur, informace o splatnosti, úhradě, zákazníkovi, ceně. Proforma fakturu a fakturu vystavíte jednoduše za pár vteřin, kliknutím na VYTVOŘIT PROFORMA FAKTURU/FAKTURU. Proforma faktura (zálohová faktura) se využívá, když není jasné, zda klient zaplatí. Vystavíte tedy nejprve proforma fakturu a následně po jejím uhrazení konečnou fakturu.

 

Úprava faktur

Úprava faktur

Podobně jako objednávky lze i proforma faktury a faktury dodatečně editovat. Upravit můžete fakturační údaje, kontaktní údaje klienta, adresu pro doručení, vlastní fakturační údaje, datum splatnosti, platby, vytvoření a další údaje.

Vaše fakturační údaje jsou vloženy do faktury automaticky tak, jak je zadáte v nastavení.

V detailu proforma faktury či faktury je viditelná i historie všech změn od vytvoření objednávky.

 

Číslování

Číslování

Čísla proforma faktur, faktur a objednávek mohou mít odlišný formát. V systému je předem nastavený algoritmus číslování, který lze upravit podle vašich vlastních potřeb.

Můžete přidat tři druhy polí v pořadí a množství, jaké chcete. Jde o textové pole (neměnná hodnota v číslech), počítadlo (mění se podle vybraného algoritmu) a pole pro datum s možností přidat den, měsíc a rok vytvoření.

 

Odeslání faktury na e-mail klienta

Odeslání faktury na e-mail klienta

Proforma fakturu a fakturu můžete kdykoli odeslat i s doplňující zprávou na e-mail klienta. Tělo těchto zpráv má předem definovanou šablonu, kterou dokážete v případě potřeby upravit.

A nyní je čas vyzkoušet si vytvořit e-shop nebo web zdarma a nezávazně, co říkáte?

Vyzkoušet zdarma

Přihlášení

Vyzkoušejte web nebo e-shop zdarma

Zavřít
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti