Objednávky

Poté, co zákazník ve vašem e-shopu vyplní a odešle objednávkový formulář, přibude v seznamu objednávek nová objednávka, se kterou můžete dále pracovat. Na e-mail klienta se zašle zpráva o úspěšném odeslání objednávky včetně údajů o objednávce.

 

Editace objednávek

Editace objednávek

Objednávky z internetového obchodu je možné komplexně spravovat. Máte přehled o tom, které zboží si zákazník objednal, jaká je hodnota objednávky, způsob dodání a platby, jaký je stav objednávky, znáte čas a způsob úhrady objednávky.

V případě potřeby můžete upravit fakturační a dodací údaje zákazníka, objednané zboží, počet kusů, přidat nebo odebrat produkty. K dispozici máte i historii všech změn objednávky od jejího vytvoření.

 

Objednávkové statusy

Objednávkové statusy

Podle toho, jak probíhá realizace objednávky, můžete jí přiřazovat různé statusy, například: zpracovaná, čeká na úhradu, expedovaná, storno, vyřízená.

V systému máte k dispozici předem nastavené statusy. Tyto můžete upravit, přidat, odebrat podle svých potřeb. Je možné informovat zákazníka o změně statusu prostřednictvím zprávy odeslané na jeho e-mail.

 

Vytvoření faktury z objednávky

Vytvoření faktury z objednávky

Jedním kliknutím vytvoříte z objednávky fakturu, která se odešle na e-mail zákazníka. Pokud chcete využívat proforma faktury, i toto systém umožňuje. Zálohová faktura (proforma faktura) se používá, jestliže nemáte jistotu, že zákazník zaplatí. Vystavíte tedy nejprve zálohovou fakturu. Po jejím uhrazení vystavíte konečnou fakturu a zašlete objednané zboží.

Předem definovanou šablonu objednávky, proforma faktury, faktury a obsah e-mailu s objednávkou a fakturou je také možné upravovat.

TipAutomatizace procesů při vyřizování objednávek v e-shopu

 

Widget objednávek na úvodní stránce

Widget objednávek na úvodní stránce

Po přihlášení se do vaší administrace se dostanete na úvodní stránku. Její obsah si můžete upravit sami přidáním různých doplňků. Mezi doplňky najdete i widget OBJEDNÁVKY. Díky němu máte ihned po přihlášení do administrace na očích přehled nejnovějších objednávek vytvořených ve vašem e-shopu.

 

Objednávkový formulář

Objednávkový formulář

Z nákupního košíku se návštěvník vaší webové stránky dostane k objednávce, resp. k objednávkovému formuláři. Ten obsahuje všechna pole potřebná pro realizaci objednávky: shrnutí nákupu, volbu dopravy a platby, kontaktní údaje zákazníka – e-mail, fakturační a dodací adresu, je zde možnost vložit kód dárkového certifikátu i prostor na poznámky zákazníka. Způsoby platby a dopravy je možné upravovat, deaktivovat. Také můžete nastavit povinné potvrzení souhlasu zákazníka s obchodními podmínkami.

 

Export objednávek

Export objednávek

Objednávky si můžete jednoduše vyexportovat v podobě XLS nebo XML formátu. Export bude obsahovat všechny údaje o objednávce: fakturační a kontaktní údaje klienta, číslo příslušné proforma faktury nebo faktury, pokud byla vytvořena, objednané produkty a počty kusů, ceny, statusy a další.

Přihlášení

Vyzkoušejte web nebo e-shop zdarma

Zavřít
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti