Systém pro rychlé vytvoření webových stránek nebo e-shopů

Jazykové verze webových stránek, e-shopů

Zpět na kategorii

Při využití funkce jazykových verzí bude obsah Vaší stránky přístupný návštěvníkům v různých jazycích v rámci jedné domény. Případně je možné jazykovou verzi přesměrovat na jinou doménu. Např. anglickou verzi na doménu s koncovkou .com. V tom případě nás kontaktujte

Všechny jazykové verze můžete spravovat ve své administraci.

 

  Postup, jak si vytvořít jazykovou verzi stránky: 

 • Přesuňte se do sekce NASTAVENÍ/JAZYKY.
 • Klikněte na ikonu NOVÁ JAZYKOVÁ VERZE nová jazyková verze.
 • Vyberte jazykovou verzi, jazyk, jazyk systémuvytvoření jazykové verze
 • V záložce NASTAVENÍ OBCHODU vyberte v případě, že máte e-shop, fakturující pobočku (pobočky upravíte v NASTAVENÍ/POBOČKY) a menu (defaultní měny jsou CZK, USD, EUR, PLN, pokud potřebujete přidat novou měnu např. libru, uděláte to v NASTAVENÍ/PRODUKTY/MĚNY).nastavení obchodu v jazykové verzi
 • Uložte.

 

Pokud nastavíte jiný jazyk systému než český, po kliknutí na vlajku jazyku se všechny texty systému přeloží. Dostupné jazyky systému jsou: český, slovenský, anglický, polský, maďarský, dánský. Pokud chcete jazykovou verzi v jiném jazyce, položky systému viditelné na stránce je nutné následně přeložit.  Jak na to se dozvíte v tomto návodě: www.byznysweb.cz/a/483.

upozornění pro práci s webovou stránkou a e-shopemUpozornění: Pokud chcete mít hlavní jazykovou verzi jinou než českou (např. maďarskou), změňte položky v okně „Upravit jazykovou verzi" (např. jazyková verze: Maďarsko; jazyk: Hungarian; jazyk systému: Hungarian). Nedělejte to tak, že vytvoříte novou verzi a tu pak přesunete na první místo pomocí modrých šipek. Systém nebude fungovat správně. Modré šipky slouží k uspořádání ostatních jazykových verzí, ne hlavní.

hlavní jazyková verze

 

Co se změní na Vaší webové stránce?

 • Na stránce přibudou vlajky jazyků:
  vlajky jazykov
  Vlajky si však musíte nejdříve aktivovat. V sekci DESIGN/KOMPONENTY vyberte VLAJKY JAZYKŮ a klikněte na HOTOVO, PUBLIKOVAT.
 • Návštěvník webové stránky se po kliku na vlajku dostává do obsahově zcela oddělené stránky, kde jsou položky v menu pouze v cizím jazyce a také samotný obsah je v cizím jazyce.
 • Obsah webových stránek si přeložíte a naplníte sami, není to součástí služby.
 • URL adresa vaší domény se změní takto: www.domena.flox.cz/sk/produkty v případě slovenské verze, www.domena.cz/en/products v případě anglické verze atd.

 

Co se změní v administraci webu?  

V administraci přibude samostatná větev v seznamu stránek věnovaná pouze dané jazykové verzi. Každá nová jazyková verze představuje novou větev.

  Vetvy jazykových verzí v administraci 

 • V dané větvi si opět tvoříte strukturu stránek a naplňujete stránky obsahem. Stránky si musíte přeložit sami, takovou službu neposkytujeme.
 • Kromě obsahu stránky si nezapomeňte přeložit znění notifikačních zpráv, šablony objednávek, faktur a předfaktur (sekce NASTAVENÍ / TEXTY A ŠABLONY / PŘEDEM DEFINOVANÉ ŠABLONY).
 • Po vytvoření jazykové verze zde přibudou šablony pro každou verzi, jež budou odlišené vlajkou daného jazyka.
 • Doplňte si i předmět zprávy v cizím jazyce, jinak klientovi přijde zpráva s takovým názvem, jaký je v administraci. Názvy zpráv v jazykových verzích jsou v administraci pro lepší orientaci v českém jazyce (např. zpráva SOUHRN OBJEDNÁVKY – do slovenské verze této zprávy je třeba přidat předmět SÚHRN OBJEDNÁVKY).
 • Je třeba doplnit patičku zpráv s Vaším jménem, názvem e-shopu, případně dalšími kontaktními údaji.

 

Šablony zpráv   

 • Také si můžete přeložit POPISKY TLAČÍTEK a textů, které se zobrazují na veřejném webu. Uděláte to v sekci NASTAVENÍ / TEXTY A ŠABLONY / POPISKY. Ve sloupci pro příslušný jazyk dvakrát klikněte levým tlačítkem myši na okénko popisku, který chcete přeložit, a vepište překlad. Více informací o překladu popisků naleznete zde.

jak pracovat s jazykovou verzí na webuTIP: Strukturu stránek můžete jednoduše zkopírovat, nemusíte vše vytvářet nanovo: Všechny stránky webu se dají kopírovat. TOHLE PLATÍ JEN PRO OBSAHOVÉ STRÁNKY (sekce STRÁNKY) A NE KATEGORIE PRODUKTŮ (sekce PRODUKTY).

Kurzor myši nastavte na stránku, kterou chcete kopírovat. Objeví se černá šipka. Klikněte na ni a vyberte KOPÍROVAT DO ... . Vyberte CÍL (v našem případě to bude stránka v jazyce) a klikněte na KOPÍROVAT.

kopirovnání stránky do jazykové verze

- pokud do jazykové verze nakopírujete stránku, zkopírují se i všechny bloky na této stránce. Pak stačí přeložit všechny texty a je to. Každý blok je možné kopírovat také samostatně.

   

E-shop v jazykové verzi:

Při tvorbě jazykové verze internetového obchodu lze přeložit:

Produkty dokážete jednoduše nakopírovat do jiné jazykové verze.  

 • Nejdříve si vytvořte strukturu kategorií v cizím jazyce v sekci PRODUKTY tak, jak ji máte v české verzi.
 • Vyberte produkt, který chcete nakopírovat, otevřete si záložku KATEGORIE a vyberte příslušnou kategorii v jiné jazykové verzi (např. CZ / Dámské oblečení / Dámské kalhoty).
 • Produkt se nakopíruje do zvolené jazykové verze.
 • Je třeba přepsat ceny (DETAIL PRODUKTU / záložka CENY) v jiné měně a přeložit stručný a dlouhý popis produktu.kopírování produktů do jazykové verze

tipPro rychlejší způsob překladu kategorií můžete použít import kategorií.

Produkty můžete do jazykové verze nakopírovat (v případě, že jste tak ještě neučinili), přeložit a nastavit cenu rychlejším způsobem pomocí XLS importu. Bližší informace získáte v návodu: Import produktů do jazykové verze.

 

důležité upozornění pro práci s jazykovou verzíDůležité upozornění! Produkty v jazykové verzi se vytvářejí výhradně kopírováním z hlavní jazykové verze podle postupu v tomto návodu. V žádném případě nevytvářejte produkty duplicitně přímo v jazykové verzi. Systém nebude fungovat správně.

tip jak spravovat jazykovou verzi webové stránky a e-shopuPokud vytváříte slovenskou verzi a chcete se zaregistrovat na Heureka.sk – ve vlastnostech kategorie slovenské verze vyplňte slovenské kategorie pro Heureku. Více info zde: Kategorizace produktů Heureka.cz

 • Pokud využíváte funkci DOPLŇKOVÁ POLE a VARIANTY, musíte je také přeložit. V sekci NASTAVENÍ / PRODUKTY / DOPLŇKOVÁ POLE si otevřete potřebný formulář (okno UPRAVIT FORMULÁŘ). Klikněte na PŘELOŽIT POLÍČKA a vyberte jazyk. Dvojklikem myši na okénko ve sloupci PŘEKLAD vložíte přeložený název pole.

 

 • Stejně to funguje i v sekci NASTAVENÍ / PRODUKTY / VARIANTY PRODUKTŮ. Nahoře v liště máte ikonu PŘELOŽIT NÁZVY VARIANT a ve formuláři EDITOVAT POLÍČKO ikonu PŘELOŽIT HODNOTY. Zde můžete vložit překlad.

Varianty v jazykových verzích    

 

Pokud používáte SKLAD, přeložte skladové statusy. V NASTAVENÍ/SKLADY/STATUSY klikněte na šipku v tlačítku PŘELOŽIT SKLADOVÉ STATUSY. Vyberte jazyk, přeložte a uložte. Více informací o nastavení skladu a skladových statusů naleznete v návodu: Sklad.

 Překlad skladových statusů

Skladové statusy v jazykové verzi

Překlad produktových štítků funguje podobně jako překlad skladových statusů (viz výše). V NASTAVENÍ / PRODUKTY / ŠTÍTKY PRODUKTU klikněte na šipku v tlačítku PŘELOŽIT ŠTÍTKY PRODUKTŮ, vyberte jazyk a přeložte štítky. Více o štítcích se dozvíte zde.

Preklad indikátorů do jazykové verze

 

Aby klient mohl dokončit objednávku, je třeba do jazykových verzí přidat ještě možnosti platby a způsob dopravy.

Platby:

 • Přesuňte se do sekce NASTAVENÍ/OBJEDNÁVKY/PLATBY klikněte vpravo nahoře na NOVÁ PLATBA.
 • Vložte název platby (v cizím jazyce).
 • V poli JAZYK rozbalte výběrové menu. Zobrazí se seznam jazykových verzí, které mate vytvořené. Označte jazyk, pro který vytváříte platbu.
 • Rovněž v řádku MĚNA si zvolte potřebnou měnu, ve které se bude platba realizovat.
 • Určete cenu za platbu.
 • V případě, že se jedná o platbu přes platební bránu, přiřaďte platbu k platební bráně
 • Uložte.

Nastavení platby za objednávku v jazykové verzi      

 

Způsoby doručení:

 • Postup je podobný jako u plateb.
 • V sekci NASTAVENÍ/OBJEDNÁVKY/DORUČENÍ klikněte na NOVÝ ZPŮSOB PŘEPRAVY.
 • Vyplňte název (v cizím jazyce) a vyberte v řádku JAZYK jazykovou verzi, pro kterou chcete tento způsob doručení použít.
 • Určete cenu doručení a měnu.
 • Pokud má být toto doručení aktivní pouze v některých zemích, zvolte ZEMI
 • Uložte.

jazykové verze

 

Slevy pro produkty v jazykové verzi

Pokud chcete produktům v jazykové verzi přiřadit slevu, vytvořte si novou slevu (NASTAVENÍ/PRODUKTY/SLEVY klikněte na NOVÁ SLEVA) a v řádku MĚNA vyberte měnu příslušné jazykové verze (např. pro SK jazykovou verzi vyberte menu EUR). Klientovi se nabídne pouze sleva v měně, ve které nakupuje.

Více informací o slevách najdete ve FAQ – Produktové slevy.  

 

tip jak vytvořit jazykovou verzi webuPokud máte pro svůj e-shop vytvořených více jazykových verzí a používáte sklad, ten je společný pro všechny jazyky. Tak funguje i naskladňování a vyskladňování zboží.

 


Nastavení DPH pro jazykové verze 

Pokud používáte více jazykových verzí, věnujte pozornost nastavení poboček a platbě DPH v různých zemích.

 • Zprávu poboček naleznete v sekci NASTAVENÍ/POBOČKY. Pak nezapomeňte přiřadit pobočku jazykové verzi v NASTAVENÍ/JAZYKY - klikněte na konkrétní jazykovou verzi a v záložce NASTAVENÍ OBCHODU vyberte fakturující pobočku.
 • V případě, že používáte balík BYZNYS nebo PREMIUM a různé jazykové verze, máte možnost přiřadit jazykové verzi vlastní fakturující pobočku.
 • Více informací o nastavení poboček a DPH najdete v našich návodech: DPH

 

Chcete se ještě na něco zeptat? Napište nám:

Přihlášení (Flox 2)

Vyzkoušejte web nebo e-shop zdarma

Výběr designu:

Adresa stránek s koncovkou .flox.cz je zdarma. Adresu můžete kdykoliv změnit na tvar bez koncovky .flox.cz zakoupením nebo přesmerováním vlastní domény.
Stisknutím tlačítka souhlasíte s obchodními podmínkami ByznysWeb.cz.

Vyberte si prosím některou z připravených šablon.
Design stránek můžete kdykoliv změnit v administraci, kde
najdete bohaté možnosti přizpůsobení šablon.
Rádi Vám vytvoříme i unikátní design na míru.

Tato stránka používá cookies. Vice info