Systém pro rychlé vytvoření webových stránek nebo e-shopů

Jazykové verze webových stránek, e-shopů

Zpět na kategorii

Při využití funkce jazykových verzí bude obsah vaší stránky přístupný návštěvníkům v různých jazycích v rámci jedné domény. Jazykovou verzi je možné přesměrovat na jinou doménu. Např. anglickou verzi na doménu s koncovkou .com. Stačí nás kontaktovat, rádi vám pomůžeme. 

Všechny jazykové verze můžete spravovat ve své administraci.

 

  Postup, jak si vytvořít jazykovou verzi stránky: 

 • Přesuňte se do sekce NASTAVENÍ/JAZYKY.
 • Klikněte na ikonu NOVÁ JAZYKOVÁ VERZE nová jazyková verze.
 • Vyberte jazykovou verzi, jazyk, jazyk systémuvytvoření jazykové verze
 • V záložce NASTAVENÍ OBCHODU vyberte v případě, že máte e-shop, fakturující pobočku (pobočky upravíte v NASTAVENÍ/POBOČKY) a menu (defaultní měny jsou CZK, USD, EUR, PLN, pokud potřebujete přidat novou měnu např. libru, uděláte to v NASTAVENÍ/PRODUKTY/MĚNY).nastavení obchodu v jazykové verzi
 • Uložte.

 

Pokud nastavíte jiný jazyk systému než český, po kliknutí na vlajku jazyku se všechny texty systému přeloží. Flox obsahuje překlady do více jazyků.

pozor Za tyto překlady však neručíme. Ve vlastním zájmu si zkontrolujte, zda jsou všechny texty, které vidí Váš zákazník správně. Překlady systémových textů si můžete upravit. Jak na to se dozvíte v tomto návodě: www.byznysweb.cz/a/483.

upozornění pro práci s webovou stránkou a e-shopemUpozornění: Pokud chcete mít hlavní jazykovou verzi jinou než českou (např. maďarskou), změňte položky v okně „Upravit jazykovou verzi" (např. jazyková verze: Maďarsko; jazyk: Hungarian; jazyk systému: Hungarian). Nedělejte to tak, že vytvoříte novou verzi a tu pak přesunete na první místo pomocí modrých šipek. Systém nebude fungovat správně. Modré šipky slouží k uspořádání ostatních jazykových verzí, ne hlavní.

hlavní jazyková verze

 

Co se změní na Vaší webové stránce?

 • Na stránce přibudou vlajky jazyků:
  vlajky jazykov
  Vlajky si však musíte nejdříve aktivovat. V sekci DESIGN/KOMPONENTY vyberte VLAJKY JAZYKŮ a klikněte na HOTOVO, PUBLIKOVAT.
 • Návštěvník webové stránky se po kliku na vlajku dostává do obsahově zcela oddělené stránky, kde jsou položky v menu pouze v cizím jazyce a také samotný obsah je v cizím jazyce.
 • Obsah webových stránek si přeložíte a naplníte sami, není to součástí služby.
 • URL adresa vaší domény se změní takto: www.domena.flox.cz/sk/produkty v případě slovenské verze, www.domena.cz/en/products v případě anglické verze atd.

 

Co se změní v administraci webu?  

V administraci přibude samostatná větev v seznamu stránek věnovaná pouze dané jazykové verzi. Každá nová jazyková verze představuje novou větev.

  Vetvy jazykových verzí v administraci 

 • V dané větvi si opět tvoříte strukturu stránek a naplňujete stránky obsahem. Stránky si musíte přeložit sami, takovou službu neposkytujeme.
 • Kromě obsahu stránky si nezapomeňte přeložit znění notifikačních zpráv, šablony objednávek, faktur a předfaktur (sekce NASTAVENÍ / TEXTY A ŠABLONY / PŘEDEM DEFINOVANÉ ŠABLONY).
 • Po vytvoření jazykové verze zde přibudou šablony pro každou verzi, jež budou odlišené vlajkou daného jazyka.
 • Doplňte si i předmět zprávy v cizím jazyce, jinak klientovi přijde zpráva s takovým názvem, jaký je v administraci. Názvy zpráv v jazykových verzích jsou v administraci pro lepší orientaci v českém jazyce (např. zpráva SOUHRN OBJEDNÁVKY – do slovenské verze této zprávy je třeba přidat předmět SÚHRN OBJEDNÁVKY).
 • Je třeba doplnit patičku zpráv s Vaším jménem, názvem e-shopu, případně dalšími kontaktními údaji.

 

Šablony zpráv   

 • Také si můžete přeložit POPISKY TLAČÍTEK a textů, které se zobrazují na veřejném webu. Uděláte to v sekci NASTAVENÍ / TEXTY A ŠABLONY / POPISKY. Ve sloupci pro příslušný jazyk dvakrát klikněte levým tlačítkem myši na okénko popisku, který chcete přeložit, a vepište překlad. Více informací o překladu popisků naleznete zde.

jak pracovat s jazykovou verzí na webuUsnadněte si tvorbu jazykové verzie e-shopu nebo webové stránky a nakopírujte si jednotlivé podstránky a kategorie produktů. CMS FLOX 3 označí nakopírované produkty kurzívou, abyste věděli, že je potřeba je editovat, přeložit a upravit cenu.

Kurzor myši nastavte na stránku, kterou chcete kopírovat. Objeví se černá šipka. Klikněte na ni a vyberte KOPÍROVAT DO ... . Vyberte CÍL (v našem případě to bude stránka v jazyce) a klikněte na KOPÍROVAT.

kopirovnání stránky do jazykové verze

- pokud do jazykové verze nakopírujete stránku, zkopírují se i všechny bloky na této stránce. Pak stačí přeložit všechny texty a je to. Každý blok je možné kopírovat také samostatně.

   

E-shop v jazykové verzi:

Při tvorbě jazykové verze internetového obchodu lze přeložit:

Produkty dokážete jednoduše nakopírovat do jiné jazykové verze.  

 • Nejdříve si vytvořte strukturu kategorií v cizím jazyce v sekci PRODUKTY tak, jak ji máte v české verzi.
 • Vyberte produkt, který chcete nakopírovat, otevřete si záložku KATEGORIE a vyberte příslušnou kategorii v jiné jazykové verzi (např. CZ / Dámské oblečení / Dámské kalhoty).
 • Produkt se nakopíruje do zvolené jazykové verze.
 • Je třeba přepsat ceny (DETAIL PRODUKTU / záložka CENY) v jiné měně a přeložit stručný a dlouhý popis produktu.kopírování produktů do jazykové verze

tipPro rychlejší způsob překladu kategorií můžete použít import kategorií.

Produkty můžete do jazykové verze nakopírovat (v případě, že jste tak ještě neučinili), přeložit a nastavit cenu rychlejším způsobem pomocí XLS importu. Bližší informace získáte v návodu: Import produktů do jazykové verze.

 

důležité upozornění pro práci s jazykovou verzíDůležité upozornění! Produkty v jazykové verzi se vytvářejí výhradně kopírováním z hlavní jazykové verze podle postupu v tomto návodu. V žádném případě nevytvářejte produkty duplicitně přímo v jazykové verzi. Systém nebude fungovat správně.

tip jak spravovat jazykovou verzi webové stránky a e-shopuPokud vytváříte slovenskou verzi a chcete se zaregistrovat na Heureka.sk – ve vlastnostech kategorie slovenské verze vyplňte slovenské kategorie pro Heureku. Více info zde: Kategorizace produktů Heureka.cz

 • Pokud využíváte funkci DOPLŇKOVÁ POLE a VARIANTY, musíte je také přeložit. V sekci NASTAVENÍ / PRODUKTY / DOPLŇKOVÁ POLE si otevřete potřebný formulář (okno UPRAVIT FORMULÁŘ). Klikněte na PŘELOŽIT POLÍČKA a vyberte jazyk. Dvojklikem myši na okénko ve sloupci PŘEKLAD vložíte přeložený název pole.

 

 • Stejně to funguje i v sekci NASTAVENÍ / PRODUKTY / VARIANTY PRODUKTŮ. Nahoře v liště máte ikonu PŘELOŽIT NÁZVY VARIANT a ve formuláři EDITOVAT POLÍČKO ikonu PŘELOŽIT HODNOTY. Zde můžete vložit překlad.

Varianty v jazykových verzích    

 

Pokud používáte SKLAD, přeložte skladové statusy. V NASTAVENÍ/SKLADY/STATUSY klikněte na šipku v tlačítku PŘELOŽIT SKLADOVÉ STATUSY. Vyberte jazyk, přeložte a uložte. Více informací o nastavení skladu a skladových statusů naleznete v návodu: Sklad.

 Překlad skladových statusů

Skladové statusy v jazykové verzi

Překlad produktových štítků funguje podobně jako překlad skladových statusů (viz výše). V NASTAVENÍ / PRODUKTY / ŠTÍTKY PRODUKTU klikněte na šipku v tlačítku PŘELOŽIT ŠTÍTKY PRODUKTŮ, vyberte jazyk a přeložte štítky. Více o štítcích se dozvíte zde.

Preklad indikátorů do jazykové verze

 

Aby klient mohl dokončit objednávku, je třeba do jazykových verzí přidat ještě možnosti platby a způsob dopravy.

Platby:

 • Přesuňte se do sekce NASTAVENÍ/OBJEDNÁVKY/PLATBY klikněte vpravo nahoře na NOVÁ PLATBA.
 • Vložte název platby (v cizím jazyce).
 • V poli JAZYK rozbalte výběrové menu. Zobrazí se seznam jazykových verzí, které mate vytvořené. Označte jazyk, pro který vytváříte platbu.
 • Rovněž v řádku MĚNA si zvolte potřebnou měnu, ve které se bude platba realizovat.
 • Určete cenu za platbu.
 • V případě, že se jedná o platbu přes platební bránu, přiřaďte platbu k platební bráně
 • Uložte.

Nastavení platby za objednávku v jazykové verzi      

 

Způsoby doručení:

 • Postup je podobný jako u plateb.
 • V sekci NASTAVENÍ/OBJEDNÁVKY/DORUČENÍ klikněte na NOVÝ ZPŮSOB PŘEPRAVY.
 • Vyplňte název (v cizím jazyce) a vyberte v řádku JAZYK jazykovou verzi, pro kterou chcete tento způsob doručení použít.
 • Určete cenu doručení a měnu.
 • Pokud má být toto doručení aktivní pouze v některých zemích, zvolte ZEMI
 • Uložte.

jazykové verze

 

Slevy pro produkty v jazykové verzi

Pokud chcete produktům v jazykové verzi přiřadit slevu, vytvořte si novou slevu (NASTAVENÍ/PRODUKTY/SLEVY klikněte na NOVÁ SLEVA) a v řádku MĚNA vyberte měnu příslušné jazykové verze (např. pro SK jazykovou verzi vyberte menu EUR). Klientovi se nabídne pouze sleva v měně, ve které nakupuje.

Více informací o slevách najdete ve FAQ – Produktové slevy.  

 

tip jak vytvořit jazykovou verzi webuPokud máte pro svůj e-shop vytvořených více jazykových verzí a používáte sklad, ten je společný pro všechny jazyky. Tak funguje i naskladňování a vyskladňování zboží.

 


Nastavení DPH pro jazykové verze 

Pokud používáte více jazykových verzí, věnujte pozornost nastavení poboček a platbě DPH v různých zemích.

 • Zprávu poboček naleznete v sekci NASTAVENÍ/POBOČKY. Pak nezapomeňte přiřadit pobočku jazykové verzi v NASTAVENÍ/JAZYKY - klikněte na konkrétní jazykovou verzi a v záložce NASTAVENÍ OBCHODU vyberte fakturující pobočku.
 • V případě, že používáte balík BYZNYS nebo PREMIUM a různé jazykové verze, máte možnost přiřadit jazykové verzi vlastní fakturující pobočku.
 • Více informací o nastavení poboček a DPH najdete v našich návodech: DPH

 

Chcete se ještě na něco zeptat? Napište nám:

Přihlášení (Flox 2)

Vyzkoušejte web nebo e-shop zdarma

Výběr designu:

Adresa stránek s koncovkou .flox.cz je zdarma. Adresu můžete kdykoliv změnit na tvar bez koncovky .flox.cz zakoupením nebo přesmerováním vlastní domény.

Vyberte si prosím některou z připravených šablon.
Design stránek můžete kdykoliv změnit v administraci, kde
najdete bohaté možnosti přizpůsobení šablon.
Rádi Vám vytvoříme i unikátní design na míru.

Tato stránka používá cookies. Vice info