Systém pro rychlé vytvoření webových stránek nebo e-shopů

Nastavení pro PLÁTCE DPH a plátce s několika DIČ

Zpět na kategorii

DPH modul ve Flox 3 se chová rozdílně podle toho, zda jste plátce DPH, nejste plátce DPH, jste Identifikovaná osoba k DPH. Sami nejlépe víte, jaké daňové povinnosti se k Vašemu podnikání vztahují. Je důležité ještě před spuštěním e-shopu správně vyplnit údaje o Vaší firmě, aby systém pracoval korektně.


Nastavení pro plátce DPH:

Vyplňte pravdivě údaje o Vaší firmě. V záložce FAKTURAČNÍ ÚDAJE nastavte STATUS DPH - PLÁTCE DPH.
Vyberte, jaký je Váš zdroj příjmů - Zboží, Služby nebo Zboží a služby. Toto je důležité pro korektní fungování systému vzhledem k DPH. Proto prosím dbejte na správné nastavení pobočky.

nastavení fakturující pobočky pro plátce DPH

Podnikáte ve více zemích, kde pro Vás platí jiné daňové povinnosti? Následující informace platí pro Vás:

a) Pokud máte pouze jednu pobočku, ale nabízíte zboží či služby v zahraničí, kde jste také registrován jako plátce DPH, můžete v rámci jedné pobočky přidat několik čísel DIČ.

V záložce FAKTURAČNÍ ÚDAJE klikněte na DALŠÍ DIČ a přidejte DIČ, sazbu DPH a zemi, ve které jste registrován jako plátce DPH.

přidat další DIČ pro pobočku

Přidat DIČ pobočce registrované pro DPH ve více zemích

b) Pokud máte pobočky ve více zemích, přidejte další pobočku. Každá pobočka má možnost jiného nastavení DPH, vložení vlastního DIČ. Nákupy v jednotlivých jazykových verzích pak bude fakturovat pobočka, kterou jí přiřadíte.

Novou pobočku přidáte v NASTAVENÍ / POBOČKY - kliknutím na tlačítko PŘIDEJTE VLASTNÍ FIRMU

nová pobočka

tip V záložce číslování nastavíte formát čísel, které budou generovat objednávky, předfaktury a faktury. Pokud všem pobočkám nastavíte stejný vzorec číslování, nemusíte se bát, že se čísla budou opakovat. Čísla půjdou postupně bez ohledu na to, která pobočka danou objednávku fakturuje.
___

Po vytvoření všech poboček přejděte do sekce NASTAVENÍ / JAZYKY.

Každé jazykové verzi přiřaďte pobočku, která bude fakturovat objednávky z dané jazykové verze.

Přiřazení fakturující pobočky jazykové verzi

Zde najdete i funkci: POVOLIT POUZE DOMÁCÍ OBJEDNÁVKY. Pokud zaškrtnete tuto možnost, znamená to, že v této jazykové verzi budou moci nakupovat pouze klienti z příslušného státu. Systém rozezná klienta podle toho, jakou zemi vybere při zadávání adresy v objednávkovém formuláři, resp. jakou zemi zadal při registraci. (je třeba nastavit pole Země v registračním/objednávkovém formuláři jako povinné. Návod zde: www.byznysweb.cz/a/311) Díky tomuto opatření nenastanou nesrovnalosti mezi jazykovými verzemi a faktúrujúcimi pobočkami.


Podobnou funkcí je i omezení objednávek mezi zeměmi, kterou naleznete v sekci NASTAVENÍ / OBJEDNÁVKY / VŠEOBECNÉ. Zaškrněte políčko ZAKÁZAT OBJEDNÁVKY MEZI MÝMI ZEMĚMI a Vaši zákazníci budou moci objednávat pouze z jazykové verze jejich země. Např. Pokud máte českou a slovenskou jazykovou verzi, klient ze Slovenska nebude moci nakupovat v české verzi ale jen ve slovenské. Spekulanti, kterým by se zdál nákup v jiné zemi výhodnější tak nemají šanci.

omezení pro objednávání v cizí jazykové verzi

pozor Pozor: fakturující pobočka se dá dodatečně změnit v detailu předfaktury/faktury - záložka NAŠE ADRESA. Pokud na tomto místě přepíšete údaje fakturující pobočky, na takovou, která má nastavenou jinou výchozí sazbu DPH, případně jiný status DPH (tedy plátce DPH/neplátce DPH/identifikovaná osoba) jako původní, DPH se dodatečně nepřepočítá a údaje k DPH nebudou korektní. Proto pokud pobočky nemají stejné daňové povinnosti, nedoporučujeme dodatečně měnit údaje fakturující pobočky.

 

Co se stane v administraci?

- Každá jazyková verze může používat vlastní sazbu DPH - nastavíte v sekci NASTAVENÍ / JAZYKY.
- Každý produkt může používat vlastní sazbu DPH - nastavíte v detailu produktu - záložka CENY

produkt s možností nastavit vlastní sazbu DPH

- Každý způsob dopravy a platby může mít vlastní sazbu DPH - nastavíte v sekci NASTAVENÍ / OBJEDNÁVKY / PLATBY, resp DORUČENÍ

doručení s možností nastavit DPH

- V detailu objednávky přibude záložka SOUHRN DPH, kde:

  • můžete osvobodit objednávku od DPH
  • vidíte shrnutí DPH - základ daně, částku DPH. Pokud se na položky v objednávce vztahuje rozdílná sazba daně, v tomto přehledu vidíte základ a částku daně pro každou sazbu odděleně
  • můžete dodatečně ověřit DIČ klienta - pokud je odběratel podnikatel a uvádí v objednávce své DIČ. V případe, že je pro vyřízení objednávky třeba ověřit DIČ, doporučujeme prohlédnout si návod:www.byznysweb.cz/a/692

souhrn DPH v objednávce

Zobrazování cen (s nebo bez DPH) v administraci lze nastavit v sekci NASTAVENÍ / PRODUKTY / VŠEOBCNÉ.


zobrazování ceny s nebo bez DPH v administraci

Chcete se ještě na něco zeptat? Napište nám:

Přihlášení (Flox 2)

Vyzkoušejte web nebo e-shop zdarma

Výběr designu:

Adresa stránek s koncovkou .flox.cz je zdarma. Adresu můžete kdykoliv změnit na tvar bez koncovky .flox.cz zakoupením nebo přesmerováním vlastní domény.

Vyberte si prosím některou z připravených šablon.
Design stránek můžete kdykoliv změnit v administraci, kde
najdete bohaté možnosti přizpůsobení šablon.
Rádi Vám vytvoříme i unikátní design na míru.

Tato stránka používá cookies. Vice info