Systém pro rychlé vytvoření webových stránek nebo e-shopů

Překlad kategorií produktů pomocí importu do jazykové verze

Zpět na kategorii

Pokud máte ve svém e-shopu velké množství kategorií produktů a chcete vytvořit novou jazykovou verzi, nejrychlejší způsob jak to udělat je import kategorií.

Dosáhnete tak celkový překlad kategorií. To znamená překlad názvu kategorie (title), url adresy, a SEO metatagů (title_h1, title_tag, Description, Keywords)

 

Postup:

1. Vytvořte strukturu kategorií zkopírováním původních kategorií do jazykové verze.  Ve VLASTNOSTECH KATEGORIE klikněte na PŘESUNOUT / KOPÍROVAT KATEGORII DO ... vyberte CÍL a klikněte na KOPÍROVAT. 

Kopírování kategorie do jazykové verze

Spolu s kategorií se zkopírují i produkty, které je pak třeba přeložit. (více o překladu produktů najdete zde: Preklad produktů pomocí Importu produktůManuální překlad)

 

2. Udělejte export kategorií. V NASTAVENÍ / IMPORT , EXPORT / PRŮVODCE vyberte EXPORT , pak Další , následně vyberte XLS , znovu Další , zvolte KATEGORIE a EXPORT DATA.


3. Otevřete vyexportovaný excelovský soubor:

  • Pro překlad url adresy kategorie přidejte sloupec menu_title. Zkopírujte sem údaje ze sloupce link a odmažte cestu kategorie tak, aby Vám zůstal pouze URL identifikátor samotné kategorie (např. zahradni-stroje). POZOR nezadávejte zde celou cestu kategorie, (např. /sk/domace-potreby/zahrada/zahradne-stroje) ale jenom údaj za posledním lomítkem (zahradne-stroje).

 

  • Pokud chcete doplnit i SEO popisky pro jazykovou verzi, doplňte přeložené texty do sloupce title_h1 (nadpis H1), title_tag (název pro vyhledávače), description (popis) , keywords (klíčové slová). Pokud chcete promazat nakopírován obsah, tyto sloupce nechte prázdné (platí v případě, že jste měli v původní verzi vyplněné SEO popisky).

 

Pro úspěšný import souboru je třeba, aby obsahoval sloupce : menu_title , category_id a title.

Sloupce link a parent_link se nepoužívají při překladech a ani při následném importu.


4. Soubor uložte ve formátu .xls (název listu musí být categories) a nahrajte do Vaší administrace v NASTAVENÍ / IMPORT , EXPORT / PRŮVODCE - zvolíte IMPORT a následně KATEGORIE, klikněte na Další a vyberte soubor, který jste vytvořili v předchozím kroku.

 

Vzorový soubor na překlad kategorií pro slovenskou jazykovou verzi:

Import kategorií určený na překlad url, title, description, keywords - ukázka

Chcete se ještě na něco zeptat? Napište nám:

Přihlášení (Flox 2)

Vyzkoušejte web nebo e-shop zdarma

Výběr designu:

Adresa stránek s koncovkou .flox.cz je zdarma. Adresu můžete kdykoliv změnit na tvar bez koncovky .flox.cz zakoupením nebo přesmerováním vlastní domény.

Vyberte si prosím některou z připravených šablon.
Design stránek můžete kdykoliv změnit v administraci, kde
najdete bohaté možnosti přizpůsobení šablon.
Rádi Vám vytvoříme i unikátní design na míru.

Tato stránka používá cookies. Vice info