Systém pro rychlé vytvoření webových stránek nebo e-shopů

Import produktů do jazykové verze - překlad popisu produktů

Zpět na kategorii

Pokud si chcete vytvořit ke svému e-shopu jazykovou verzi, překlady produktů víte jednoduše zajistit pomocí importu XLS souboru.

Překládat / změnit můžete sloupce: title, title_tag, short, long, description, main_category, price a doplněním sloupce link i URL identifikátor produktu.

K identifikaci měny a jazykové verze slouží sloupec language, zde stačí doplnit malými písmeny kód jazyka (např. sk pro slovenskou jazykovou verzi, en pro anglickou jazykovou verzi).

tipJazykovou verzi e-shopu vytvoříte nejrychleji zkopírováním původních kategorií do jazykové verze a následným překladem. Spolu s kategorií se zkopírují i produkty. Vše o vytvoření jazykové verze naleznete v návodu www.byznysweb.cz/a/288.

tipFunguje i překlad, resp. úprava url adresy, title, title_h1, title_tag, description, keywords pro kategorie produktů v jazykové verzi . Podrobnosti k úpravě popisů pro kategorie najdete zde: Překlad popisů kategorii produktů.

Význam jednotlivých sloupců naleznete zde: Export produktů.

 

Překlad produktů do jazykové verze e-shopu

tipSloupec product_id nebo sloupec import_code jsou identifikátory produktu. Při importu stačí zadat jeden z nich. Pro jazykovou verzi je dalším povinným identifikátorem sloupec language.

Identifikátor produktu = údaj, na jehož základě se produkt identifikuje v systému a tedy i aktualizuje. Je důležité aby identifikátor byl rozdílné číslo pro každý produkt.

Postup:

1. Produkty je třeba nejprve přidat do hlavní jazykové verze, buď přes administraci webu manuálně, nebo přes XLS import.

2. Pokud již produkty v hlavní jazykové verzi máte, musíte je nakopírovat do nové jazykové verze. Je možné to udělat:

  • manuálně přes administraci (Návod k přidání produktů do jazykové verze naleznete zde: jazyková verze webu.)
  • pomocí XLS importu (Poznámka: kopírování i překlad produktů lze učinit v jedném XLS importu, produkt do jazykové verze nakopírujete vyplněním sloupce main_category).

3. Pripravte si XLS soubor:

  • Pokud používáte jako identifikátor import_code (tj. Váš vlastní kód produktu, např. ID číslo od dodavatele), tak můžete rovnou připravit i XLS soubor pro cizí jazyk. (Identifikátorem bude tedy sloupec import_code). K tomuto sloupci přidejte ostatní tak, jak jsou uvedeny v návodu níže.
  • Pokud chcete pracovat s product_id, udělejte nejprve export produktů (v Nastavení / Import, Export / Průvodce vyberte Export, XLS a Produkty). Zde zjistíte product_id nových produktů, který použijete k jejich identifikaci.

Ve vyexportovaném souboru:

  • přeložte potřebné údaje (sloupce title, title_tag, short, long, keywords, description, main_category),
  • změňte cenu, pokud jazyková verze vyžaduje jinou měnu (sloupec price). Cena se udává bez DPH.
  • přidejte sloupec language, zde doplňte kód jazyka (sk, en, de, pl atd.),
  • ve sloupci main_category dokážete rovnou přiřadit produkty do kategorií jazykové verze (např. v hlavní české jazykové verzi používáme kategorii /obleceni/kalhoty, tak potom ve slovenské verzi e-shopu to bude kategorie /sk/oblecenie/nohavice)
  • přidáním sloupce link snadno přeložíte i url identifikátor produktu. Například url identifikátor "panske-kalhoty-cerne-223" bude mít v slovenské jazykové verzi podobu "panske-nohavice-cierne-223" (v blízké době tento sloupec přibude i do exportu produktů, tedy nebude ho třeba doplňovat).

Poznámka: V Excelu, který slouží pouze k překladu produktů do jazykové verze už nemusíte uvádět produkty z hlavní jazykové verze.

pozorPozor: Excelovský soubor musí obsahovat také sloupce title, short, long, price. Pokud byste na aktualizaci produktů v jazykové verzi použili soubor, který by obsahoval pouze sloupce např. product_id, long, price a language - pak se title a short (nadpis a krátký popis produktu) smažou!


4. Upravený soubor uložte ve formátu .xls (list musí být pojmenován products) a nahrajte ho v Nastavení / Import, Export / Průvodce, zde vyberte Import a následně Produkty.

Podrobnější návod na nahrávání importovaného souboru do systému naleznete zde: Import produktů do e-shopu.

Vzorový soubor pro import produktů do jazykové verze (klikněte na následující odkaz):
Import produktů do slovenské jazykové verze - příklad.

 

Chcete se ještě na něco zeptat? Napište nám:

Přihlášení (Flox 2)

Vyzkoušejte web nebo e-shop zdarma

Výběr designu:

Adresa stránek s koncovkou .flox.cz je zdarma. Adresu můžete kdykoliv změnit na tvar bez koncovky .flox.cz zakoupením nebo přesmerováním vlastní domény.

Vyberte si prosím některou z připravených šablon.
Design stránek můžete kdykoliv změnit v administraci, kde
najdete bohaté možnosti přizpůsobení šablon.
Rádi Vám vytvoříme i unikátní design na míru.

Tato stránka používá cookies. Vice info