Systém pro rychlé vytvoření webových stránek nebo e-shopů

Rychlost CMS systému FLOX

Zpět na kategorii

Všichni uživatelé webu mají jednu společnou vlastnost: neradi čekají. Čekání na načtení stránky nutí uživatele dělat i jiné věci, což rozptyluje jeho pozornost. Pokud ztratí trpělivost, webovou stránku před načtením zavře.

Rychlost načtení má vliv na:

  • stupeň zážitku uživatele,
  • návštěvnost webové stránky,
  • podíl on-line tržeb na celkovém prodeji firmy, s nímž souvisí doba návratnosti investic.

CMS ovlivňuje rychlost webu

SEO a doba načtení webu

Rychlost CMS, a tedy i rychlost načtení webové stránky, má přímý vliv i na SEO. Webová stránka, která se načítá rychle, upoutá uživatele, který zkonzumuje nabízený obsah, resp. vykoná určitou želanou akci. Tou může být například otevření souvisejícího článku, jiné podstránky, vyplnění formuláře apod. Takový uživatel nebude započten do bounce rate, tedy okamžitých odchodů ze stránky, stejně se zlepší i statistiky jako jsou průměrný čas strávený na stránce (time on site) nebo průměrný počet otevřených podstránek v rámci jedné návštěvy (pages per visit). 

Webové stránky, které majú tři uvedené ukazovatele lepší, jsou použitelnější. Google ve výsledcích vyhledávání preferuje právě webové stránky, které mají lepší statistiky. Google přesně ví, jak se  uživatelé chovají na každé jedné stránce, kterou mají v indexu. Jelikož chce svým uživatelům vždy nabízet nejlepší výsledky vyhledávání, na vyšší místa dá webové stránky s lepší použitelností (usability). Proto je velmi důležité, jaký CMS systém si zvolíte pro svůj nový web a jak bude tento systém optimalizován z hlediska rychlosti, tedy výkonnosti. Rychlé CMS je tedy alfa a omega webu s dobrým SEO.

Měření rychlosti CMS

Existuje několik volně dostupných nástrojů na měření rychlosti načtení webové stránky. Jedním z nich je služba GTMetrix. Můžete si v ní otestovat rychlost webové stránky z různých lokalit. Další službou je nástroj Google PageSpeed test. Podobně, jako GTmetrix, nabídne výslední skóre, ale taky pohled na rychlost načtení při přístupu z desktop počítače a mobilního zařízení. Při optimalizaci rychlosti CMS nesmíme zapomínat na to, že nejde jen o rychlost domovské stránky, ale i dalších podstránek, které fungují jako landing pages, ať už pro kampaně nebo pro organické výsledky vyhledávání.

GTMetrix test rychlosti CMS

Rychlost administračního rozhraní CMS systému FLOX 3

Stejné pravidlo platí pro administraci systému, proto se vám s CMS FLOX bude pracovat pohodlně a rychle. 

CMS Systém FLOX je postavený na moderních webových technologiích HTML 5, CSS 3, hostovaný v cloudu a podporován cachováním obsahu a technologiemi, díky kterým se vaše webová prezentace načte a zobrazí nejrychleji jak je to možné.

Chcete se ještě na něco zeptat? Napište nám:

Přihlášení (Flox 2)

Vyzkoušejte web nebo e-shop zdarma

Výběr designu:

Adresa stránek s koncovkou .flox.cz je zdarma. Adresu můžete kdykoliv změnit na tvar bez koncovky .flox.cz zakoupením nebo přesmerováním vlastní domény.

Vyberte si prosím některou z připravených šablon.
Design stránek můžete kdykoliv změnit v administraci, kde
najdete bohaté možnosti přizpůsobení šablon.
Rádi Vám vytvoříme i unikátní design na míru.

Tato stránka používá cookies. Vice info