Systém pro rychlé vytvoření webových stránek nebo e-shopů

Vyplňte Vlastnosti stránek - SEO záložku

Zpět na kategorii

Ve verzi FLOX 3 najdete ve VLASTNOSTECH STRÁNKY samostatnou záložku SEO:

seo záložka, seo

v rámci které můžete vyplnit tzv. metatagy nebo meta popisy v sekci Stránky, v kategorii produktů, resp. v detailu každého produktu nebo článku v bloku Novinky. Pro SEO důležité metatagy dokážete vyplnit i v detailu konkrétní otázky ve FAQ.

Ukázka vyplnění SEO záložky v detailu produktu (pokud máte méně produktů, doporučujeme vyplnit pro každý produkt samostatně, pokud je ve vašem e-shopu několik tisíc produktl, stačí, když SEO záložku vyplníte pro každou kategorii):

seo záložka v detailu produktu

 

Jak správně vyplnit SEO:

 • Unikátní klíčová slova vyplňte samostatně, pro každou podstránku svého e-shopu nebo webové stránky. Pokud byste klíčová slova měli stejné, hovoříme o tzv. kanibalizaci. Google nemá rád duplicity. Dejte si proto záležet a připravte i výběr klíčových slov pro jednotlivé kategorie produktů a podstránky.
 • Kde najít ta správná klíčová slova? Zkuste KeyWord Planner, KWFinder nebo Collabim. Případně postupujte podle připraveného návodu.
 • V popisu, klíčových slovech a názvu uvádějte klíčová slova, pod kterými předpokládáte, že vás budou vaši potenciální klienti hledat přes vyhledávače (Google, Seznam).
 • Méně je někdy více - na každé stránce se zaměřte na 1-2 klíčová slova, ty použijte v popisu. Důležité je, aby se dané klíčové slovo vyskytovalo i v samotném obsahu na stránce, v hypertextových odkazech a v názvu nebo popisu obrázků.
 • Klíčová slova oddělujte čárkou a mezerou. Tedy ne takto: kosmetika,parfém,parfémy. Správně je: kosmetika, parfém, parfémy.
 • Použijte pomocníka Google a zjistěte, zda je obsah webu optimalizován. Na www.google.cz zadejte:
 • site:www.nazev-webu.cz
 • Objeví se seznam podstránek, které Google indexuje. Pokud se všude opakuje stejný nadpis a popis, je potřeba popisky podstránek upravit co nejdříve.

Příklad:

 • Nadpis H1 - 20 - 40 znaků:
  Dětské hračky a potřeby pro děti

 • URL identifikátor: uvod-hrajemesi
  V řádku URL identifikátor nepoužívejte diakritiku a místo mezery použijte spojovník.

 • Title (název stránek pro vyhledávače)  – ideálně do 50 znaků:
  Dětské hračky, oblečení a boty pro děti | hrajemesi.cz

 • Popis  – cca 250 znaků i s mezerami:
  Hračky pro děti na rozvoj motoriky a kognitivních schopností dětí, autosedačky, dětské oblečení a potřeby najdete v e-shopu hrajemesi.cz. Vše pro vaše děti nakoupíte z pohodlí domova.

Popis si můžete připravit i v kreativnějším duchu, např.:

Každý rodič chce pro své dítě ty nejlepší dětské hračky, boty, oblečení nebo autosedačku. Nakupte všechny dětské potřeby na 1 místě. Při objednávce nad XY Kč máte u nás dopravu zdarma. :)

UPOZORNĚNÍ: při optimalizaci pro Seznam.cz pamatujte, že počet znaků v popisu je omezen na 140, Facebook umožňuje 200 znakový popis. Proto doporučujeme připravit si popis, který bude stejně dobře vypadat na Googlu, ale zároveň bude v souladu s možnostmi Seznamu.

 

Vyplněné Vlastnosti stránek se ve výsledcích vyhledávání na Googlu zobrazí například takto:

seo záložka na google

 

K tmuto tématu doporučujeme další návod:

Význam TITLE pro SEO

 

Chcete se ještě na něco zeptat? Napište nám:

Přihlášení (Flox 2)

Vyzkoušejte web nebo e-shop zdarma

Výběr designu:

Adresa stránek s koncovkou .flox.cz je zdarma. Adresu můžete kdykoliv změnit na tvar bez koncovky .flox.cz zakoupením nebo přesmerováním vlastní domény.

Vyberte si prosím některou z připravených šablon.
Design stránek můžete kdykoliv změnit v administraci, kde
najdete bohaté možnosti přizpůsobení šablon.
Rádi Vám vytvoříme i unikátní design na míru.

Tato stránka používá cookies. Vice info