Systém pro rychlé vytvoření webových stránek nebo e-shopů

Správa faktur - fakturace

Zpět na kategorii

Faktury lze spravovat v sekci OBJEDNÁVKY. Vidíte zde seznam faktur, můžete vytvářet nové proforma faktury, faktury a upravovat je.

V záložce OBJEDNÁVKY, sloupec FAKTURA Č. máte přehled o fakturách.

Existují zde tři možnosti:

Vytvořit předfakturuVytvořit předfakturu / proforma fakturu - proforma faktura k objednávce ještě nebyla vytvořena.

proforma faktura Předfaktura - k objednávce byla vytvořena proforma faktura (proforma faktura = zálohová faktura – není daňový doklad). Používá se, když nemáte jistotu, že zákazník zaplatí. V takovém případě nejdříve vystavíte proforma fakturu a teprve po jejím uhrazení vystavíte fakturu a zašlete objednané zboží. (Pozn. Jestliže předfaktury nechcete využívat, můžete je deaktivovat v NASTAVENÍ/OBJEDNÁKY/VŠEOBECNÉ. Více informací zde.

faktura Faktura - faktura je vystavena.

  • pozorV balíku PROFI je generování faktur omezeno na 300 kusů měsíčně (faktury se počítají od prvního do posledního dne v daném měsíci). Můžete si doobjednat i větší počet faktur v takovém případě nás kontaktujte.

 

Doporučujeme prohlédnout si také návod:

 

Pro vytvoření proforma faktury k objednávce klikněte na VYTVOŘIT PROFORMA FAKTURU. Vyberte možnost POSLAT E-MAIL, případně můžete vložit doplňující zprávu. Proforma faktura se odešle na e-mail zákazníka. Jméno a e-mail odesílatele proforma faktury upravte v sekci NASTAVENÍ/E-MAILY/ODESÍLATELÉ.

 

Druhá záložka FAKTURY v sekci OBJEDNÁVKY obsahuje seznam faktur:

zoznam faktur CZ

 • Jestliže faktura ještě nebyla vytvořena, můžete tak učinit pomocí tlačítka VYTVOŘIT FAKTURU.
 • Všimněte si ikony na konci řádku:
  • poslat fakturu kliknutím na tuto ikonu odešlete předfakturu konkrétnímu klientovi na jeho email.
  • faktura neodeslaná symbolizuje, že fakturu nebo předfakturu jste klientovi zatím neodeslali. Zároveň po kliknutí na tuto ikonku fakturu / předfakturu můžete klientovi poslat na email.
  • faktura odeslaná označuje odeslanou předfakturu nebo fakturu.
 • Ve sloupci "Uhrazeno" dokážete nastavit zaznamenání platby kliknutím na "Uhradit" mesec ikona, čímž se Vám otevře okno s numerickou klávesnicí na zadávání uhrazené částky.

kalkulacka

V numerické klávesnici zadáte platbu, kterou jste obdrželi od zákazníka za uvedené zboží na faktuře nebo klikněte na částku, která se zobrazuje na výsečovém grafu.

 • Graf - Gráfový koláč, na kterém se zobrazují částky na zaplacení a již zaplacené:
   • Zelená barva - uhrazeny platby
   • Šedá barva - částka, kterou je ještě třeba zaplatit
 • Předchozí úhrady - seznam úhrad za zboží / objednávku.
 • Datum - datum platby, který se bude zobrazovat na účtence.
 • Typ úhrady - vyberte druh úhrady od zákazníka:
   • Hotovostí
   • Dobírkou
   • Platební kartou
   • Bankovním převodem
   • Šekem

tip Tip: Na zadávání částky platby doporučujeme využívat koláčový graf. Jednoduchým kliknutím na šedou část grafu zadáte zbývající částku za zboží / objednávku. Ušetříte čas klikáním na čísla klávesnice a zamezíte chybám v zadání přesné částky.

kolacovy graf

Částečná platba

Při každém uložení platby se odečte částka z celkové ceny za objednávku. Tuto funkci využijete například pokud vám zákazník nemůže uhradit celou částku najednou, ale uhradí vám ji na vícekrát nebo různým způsobem.

Uložením platby v okně kalkulačky se vytvoří účtenka, kterou můžete odeslat zákazníkovi. Seznam účtenek najdete ve vedlejší složce POKLADNA.

pozorPOZOR: Vytvořenou účtenku nevyužijete jako daňový doklad. Slouží pouze jako informace pro zákazníka o jeho platbě.

 

tipFakturu / proforma fakturu je také možné editovat, pokud v záložce FAKTURY kliknete na číslo požadované faktury / proforma faktury. Otevře se okno UPRAVIT FAKTURU / UPRAVIT PROFORMA FAKTURU, ve kterém můžete změnit všechny požadované údaje.

uprava faktur 

Adresa dodavatele:
Při vytváření proforma faktury kliknutím na ikonu:  vytvořit předfakturu, v poli VYBRAT FIRMU zvolte ADRESU DODAVATELE, tedy svoji adresu. Adresu a ostatní kontaktní údaje své firmy vytvořte v sekci NASTAVENÍ/POBOČKY, klikněte na PŘIDEJTE VLASTNÍ FIRMU. Pokud máte firmu vytvořenou, zobrazí se ve výběrovém menu pole VYBRAT FIRMU. V sekci OBJEDNÁVKY / záložka FAKTURY můžete adresu dodatečně upravit kliknutím na číslo proforma faktury / faktury (záložka NAŠE ADRESA).

 

Chcete se ještě na něco zeptat? Napište nám:

Přihlášení (Flox 2)

Vyzkoušejte web nebo e-shop zdarma

Výběr designu:

Adresa stránek s koncovkou .flox.cz je zdarma. Adresu můžete kdykoliv změnit na tvar bez koncovky .flox.cz zakoupením nebo přesmerováním vlastní domény.

Vyberte si prosím některou z připravených šablon.
Design stránek můžete kdykoliv změnit v administraci, kde
najdete bohaté možnosti přizpůsobení šablon.
Rádi Vám vytvoříme i unikátní design na míru.

Tato stránka používá cookies. Vice info