Tvorba e-shopu: jak si vytvořit vlastní e-shop?

ByznysWeb nabízí všechny funkce, které potřebujete pro vytvoření e-shopu, včetně možnosti vlastních úprav designu. Provozujte e-shop na stabilním cloudu s 99,9% dostupností a s profesionální českou podporou.

 

Vytvořte si e-shop, který vydělává

Za pár vteřin máte vytvořený vlastní e-shop na test 30 dní ZDARMA:

Vyzkoušet zdarma

K vyzkoušení vám stačí vyplnit e-mail a testovací e-shop je vytvořený za okamžik. Jak zpracováváme vaše osobní údaje

 

Chcete podnikat na internetu a nevíte, jak vytvořit e-shop?

Vytvoření vlastního eshopu: šablona Barcelona. Eshop snadno i bez programátora

Pokud teprve začínáte s tvorbou e-shopu, vytvořte si podnikatelský plán, který vám pomůže zesumarizovat myšlenku, poslouží jako návod a kontrola podnikání.

Společně s Googlem a různými návody pro začínající podnikatele na internetu se dá vytvořit podnikatelský plán pro vlastní eshop i svépomocně. 

Vlastní e-shop snadno i pro začátečníky

Připravili jsme pro vás jednoduchý návod pro vytvoření e-shopu. Obsahuje 5 kroků, které je třeba vzít v úvahu při vytváření e-shopu.

1. Výběr jména pro nový e-shop, registrace domény
2. Webhosting a e-shop řešení ( e-shop krabice, vs. e-shop na míru)
3. Vzhled e-shopu
4. Tvorba obsahu, obsahový marketing
5. Propagace e-shopu

 

1. krok: Výběr vhodného jména nového e-shopu nebo webové stránky

Název vašeho nového e-shopu i podnikání by měl být snadno zapamatovatelný, jasný a samozřejmě co nejkratší. Sepište si seznam klíčových slov, které vaše podnikání nejvíce vystihuje, a zeptejte se i nezainteresovaných osob. Pokud nemáte vybudovanou známou značku, je lepší, když název stránky obsahuje klíčové slovo z oblasti vašeho podnikání.

Ukázka vytvoření eshopu pro Tarvose. ByznysWeb nabízí jednoduchý  návod, jak vytvořit eshop. Cílem je: tvorba eshopu snadno pro každého. To vše obsahuje návod k vytvoření e-shopu pro eshopaře začátečníky.

Ověřte si, zda je vaše doména volná na nic.cz.

 

2. krok: Hosting a CMS systém pro e-shop

Webhosting – je „místo", kde budete mít „zaparkovanou" svou doménu a obsah e-shopu/webové stránky. Pokud využijete placené systémy na tvorbu webových stránek jako např. náš ByznysWeb, webhosting máte v ceně za pronájem eshopu.

V ostatních případech si musíte webhosting koupit. Webhosting je potřeba napojit na e-shop software.

Ověřte si svého poskytovatele hostingu. Stabilita serverů je velmi důležitá. Když stránky padají, přicházíte o zákazníky, proto pozor. V současnosti se za nejstabilnější hosting považuje cloud.

Vytvořený e-shop nebo webové stránky můžete kdykoliv aktualizovat přes tzv. redakční systém (z angl. CMS – Content Management System). Celý provoz e-shopu máte ve vlastních rukou. Poskytovateli redakčního systému platíte poplatek za využívání redakčního systému a dalších služeb.

 

Tvorba eshopu pomocí krabicového řešení má své výhody:

Hotové krabicové řešení eshopu = méně problémů při provozu e-shopu. Krabicový eshop optimalizuje vaše cash flow; v poměru cena/výkon ušetříte na softwarových updatech i tvorbě eshopu. Tvorba eshopu na míru zabere spoustu času, stojí hodně peněz a vaší trpělivosti.

Vytvořte si e-shop na pronájem, ušetřené peníze investujte do propagace e-shopu a expanze do zahraničí. 

Neztrácejte čas čekáním na programátora! Všechno, co potřebujete pro vytvoření jednoduchého e-shopu nebo multijazyčního e-shopu naleznete v ByznysWeb.cz. 

Příklad: Vlastní e-shop pro Powercube včetně jazykové mutace, je provozován v ByznysWebu.

Ukázka: tvorba eshopu Powercube v ByznysWebu.

ByznysWeb nabízí hotová e-shop řešení:

 

Vyzkoušejte vytvoření e-shopu

Využijte možnost testování zdarma. Stačí vyplnit e-mail a testovací e-shop je vytvořen za pár vteřin:

Vyzkoušet zdarma

 

 

3. krok: Moderní a responzivní webdesign

Šablony (templates) se postarají nejen o formu, barevnost a vhodné fonty písma, ale jsou navrženy tak, aby byl váš e-shop responzivní.

To znamená, že e-shop se automaticky přizpůsobuje zařízení, na kterém je zobrazen. Vzhledem k stále rostoucímu počtu mobilních vyhledávání je responzivita nevyhnutelná.

Ukázka e-shopu Artcrystal.cz: jak založit vlastní eshop s profesionálním webdesignem.

Obrázek: Vytvoření e-shopu (tvorba e-shop šablony) podle grafického návrhu Artcrystal.  

Intuitivní e-shop designer 

Náš online průvodce: e-shop konfigurátor nastaví grafiku e-shopu v intuitivním admin rozhraní.

Výhodou je, že šablony e-shopu si dokážete upravit podle sebe, pomocí návodů. Můžete použít vlastní fotky, vložit vlastní logo, nakonfigurovat do detailu vzhled katalogu produktů, umístění loga, menu, počet sloupců v patičce atd.

Postupem času může váš nově vytvořený e-shop vypadat jako např. e-shopy našich klientů.Vytvoření eshopu pomocí šablony Verona od ByznysWeb.cz

Obrázek: Tvorba e-shopu pomocí šablony Verona nabízí kromě e-shop konfigurátoru i spoustu tříd (class) pro snadnou úpravu vzhledu e-shopu.

 

4. krok: Obsahový marketing pro eshop

Při tvorbě obsahu e-shopu nebo webové stránky se vždy snažte zákazníkům nejen popsat své produkty a služby, ale zejména nabídnout jejich benefity, ukázat, jaký problém s jejich pomocí dokážete vyřešit

K tomu potřebujete:

  • Dokonale znát své produkty.
  • A stejně tak svou cílovou skupinu zákazníků.

Obsahový marketing je ideální nástroj na budování vaší značky. Jeho cílem je vzbudit u potenciálních zákazníků touhu po vašich produktech, službě. Šiřte obsah nejen na sociálních sítích, ale i na blogu, přes sekci nejčastějších otázek, v e-booku, přes newsletter nebo nativní kampaň.

 

5. krok: Reklama pro nový e-shop

Postarejte se o to, aby váš nový e-shop našlo co nejvíc lidí. Možnosti reklamy na internetu jsou neomezené, ale váš finanční rozpočet je omezený. Proto provozujte e-shop efektivně.

Začněte úplně od základu a to propagací, která nic nestojí. To je SEO. Optimalizace pro vyhledávače. Jak na SEO pro e-shop? Návody na seo optimalizaci krok po kroku.

PPC reklama, to je Google Ads, Sklik.cz, Etarget. Zde naleznete rady pro nastavení PPC reklamy pro eshop.

Jaké sociální sítě se oplatí založit pro nový e-shop?

Krabicové řešení e-shopu od ByznysWeb.cz nabízí možnost vytvořit e-shop i ve více jazycích a s vlastním designem. Ukázka eshopu: Biet.

Expandujte s e-shopem do zahraničí. Na začátek si vytvořte e-shop pro slovenský trh. S ByznysWeb.cz můžete provozovat všechny jazykové mutace e-shopu v jedné administraci a ušetříte tím na poplatcích za vytvoření e-shopu.

 

Tvorba eshopu - začněte teď

Za pár vteřin máte vytvořený vlastní e-shop na test 30 dní ZDARMA

Vytvořit e-shop

Přihlášení

Vyzkoušejte web nebo e-shop zdarma

Zavřít
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti