Systém pro rychlé vytvoření webových stránek nebo e-shopů

MailChimp

Zpět na kategorii

MailChimp je jeden z nejpoužívanějších e-mail marketingových nástrojů. Pokud chcete své zákazníky informovat o produktech nebo službách pomocí odběru novinek (newsletterů) na mail, propojte svůj obchod se službou MailChimp. Propojení Vašeho e-shopu s MailChimp je rychlé a jednoduché. Přesvědčte se sami!

Registrace, vytváření seznamů a údajů k implementaci

1. Jako u většiny internetových služeb je prvním krokem registrace. Přejděte na stránku MailChimp a zadejte si přihlašovací údaje ZDE . Registrace je bezplatná.

2. V dalším kroku si vytvoříte API Key, který později zadáte do administrace Flox. Po přihlášení se Vám otevře úvodní stránka Vašeho účtu, kde po kliknutí na Vaše uživatelské jméno vyberte položku ACCOUNT.

acount vyber

3. Klikněte na záložku EXTRAS a vyberte položku API Keys.

extras API

4. Nyní klikněte na tlačítko Create A Key a vytvoří se vám unikátní klíč.

create key

5. Následně si vytvoříte seznamy klientů a neregistrovaných příjemců.

6. V hlavním menu klikněte na složku LISTS a později na tlačítko Create list:

create list

7. Do seznamu vyplňte všechny potřebné údaje a uložte.

8. Pokud nemáte v MailChimp žádné kontakty na klienty, systém Vás na jejich přidání vyzve. Kontakty můžete přidat jednotlivě nebo zkopírováním textu ze souborů, které si umíte vytvořit exportem z administrace Vašeho e-shopu přes Flox.

pozor K implementaci potřebujete mít vytvořeny dva seznamy kontaktů: klienti a neregistrovaní příjemci.

9. Vytvořené seznamy se zobrazí na stránce Lists v MailChimp. Zde při konkrétním seznamu klikněte na ikonu šipky napravo od seznamu a vyberte položku Settings.

10. Na této stránce můžete měnit nastavení seznamů. Na konci stránky najdete unikátní ID pro konkrétní seznam, který budete vkládat do Floxu.

ID list

Do nového seznamu lze ze systému automaticky přenášet následující údaje: emailovou adresu, jméno, příjmení, zemi a skupiny v případě, že se jedná o přihlášeného zákazníka. Import těchto polí do seznamu můžete nastavit v Settings> List fields and * | MERGE | * tags.

  • FNAME - jmeno
  • LNAME - příjmení
  • COUNTRY - země
  • GROUPS - skupiny oddělené čárkou

mailchimp pole

 

Implementace MailChimp do Floxu

1. Přejděte ve FLOX do sekce NASTAVENÍ / MARKETING A PPC / MailChimp. Zde aktivujte přístup k API.

2. Vyplňte implementační údaje, které jste vytvářeli v předchozích krocích:

  • API klíč
  • List ID - klienti
  • List ID - neregistrovaní příjemci
  • Store ID
  • Odesílat data z objednávek - Po zakliknutí odešle informace o zakoupených produktech konkrétních registrovaných klientů

MAilchimp ON

3. Klikněte na Synchronizovat a nezapomeňte uložit.

A teď můžete začít naplno využívat efektivně e-mailové kampaně v MailChimp.


tip Po úspěšné synchronizaci se službou se do MailChimp nahraje seznam produktů. Z tohoto seznamu můžete později vybírat ty, které budete chtít použít ve Vaší kampani na zvýšení prodejů.

 

pozor priklad Přidávání produktů do reklamního emailu:

Nový reklamní email si vytvoříte na hlavní stránce Vašeho účtu v MailChimp kliknutím na ikonu CREATE CAMPAIN create campain ikona. Dále pokračujte zadáním názvu a typu kampaně, kterou jdete vytvářet.

názov kampane

V následných krocích si vyberte seznam klientů, kterým bude newsletter odeslán, nastavení kampaně, rozložení bloků v emailu a design . K dalšímu kroku se vždy dostanete po vyplnění údajů kliknutím na tlačítko next v pravém dolním rohu.

Produkty, nebo jiné bloky přidáváte na stránku tažením konkrétního bloku na konkrétní místo v šabloně mailu.

přidávání produktů

pozor Přidávání produktů: po vložení bloku s produkty máte možnost přidat automaticky nejprodávanější produkty (Use best sellers) nebo přidat produkty ručně (Browse all).

výběr produktů

tip Při použití ručního výběru se Vám zobrazí k rychlému výběru pouze prvních 10 produktů . Doporučujeme vybírat produkty produktu a následně vybrat vhodný ze seznamu. Tehdy můžete vybírat i z produktů, které se nezobrazí v prvních deseti.

vyber konkrétního produktu

Chcete se ještě na něco zeptat? Napište nám:

Přihlášení (Flox 2)

Vyzkoušejte web nebo e-shop zdarma

Výběr designu:

Adresa stránek s koncovkou .flox.cz je zdarma. Adresu můžete kdykoliv změnit na tvar bez koncovky .flox.cz zakoupením nebo přesmerováním vlastní domény.

Vyberte si prosím některou z připravených šablon.
Design stránek můžete kdykoliv změnit v administraci, kde
najdete bohaté možnosti přizpůsobení šablon.
Rádi Vám vytvoříme i unikátní design na míru.

Tato stránka používá cookies. Vice info