Systém pro rychlé vytvoření webových stránek nebo e-shopů

Jak aktivovat SSL certifikát pro doménu ZDARMA

Zpět na kategorii

Přidělení SSL certifikátů pro váš e-shop nebo webovou stránku zdarma probíhá automaticky, hned po vytvoření testovacího webu. Z vaší strany proto není potřeba nic nastavovat.

SSL certifikát zdarma získáte i v případě, že využíváte některý z placených balíčků nebo FREE verzi redakčního systému FLOX a máte vlastní doménu, resp. když svůj web migrujete z jiné e-shopové platformy.

Jedná se o SSL certifikáty Let's Encrypt,ssl certifikáty pro web a e-shop zdarma které podporují všechny nejpoužívanější internetové prohlížeče (zdroj) a jsou stejně kvalitní jako SSL certifikáty, za které se doposud muselo platit.

Projekt Let's Encrypt zastřešují a sponzorují největší IT firmy jako Mozilla, Cisco, zlatým sponzorem je dokonce Facebook.

Význam SSL certifikátů pro webové stránky a e-shopy

Díky SSL certifikátům bude váš web, e-shop  a samozřejmě i data Vašich zákazníků v maximálním bezpečí. 

SSL certifikáty zašifrují přenos všech citlivých informací a ochrání je před případným zneužitím a útoky.

Web s SSL certifikátem zvýhodňuje Google ve výsledcích vyhledávání. Díky SSL certifikátu dokážete předběhnout dokonce i Vaši konkurenci s dokonalejším SEO.

Proto neváhejte ani chvíli a aktivujte si SSL certifikát pro váš web již dnes! 

Aby jsme Vám ušetřili čas, připravili jsme pro Vás plně automatizované řešení, které zahrnuje i pravidelnou obnovu SSL certifikátu.

Více informací o SSL certifikátech, které nabízíme, najdete i na LUPA.cz.

Jak si aktivovat SSL certifikát od Let's Encrypt zdarma

Připravili jsme pro vás plně automatizované řešení, které obsahuje i pravidelnou obnovu SSL certifikátu. O vše se postará náš systém, stačí správné přesměrování vaší domény.


Pokud jste ale svou webovou stránku nebo e-shop vytvořili před hromadným zavedením SSL zdarma (před rokem 2016), doporučujeme tento postup:

1. Zkontrolujte si, zda nemáte na webové stránce nebo e-shopu vložený HTML kód v bloku HTML nebo v bloku textový editor, který by odkazoval na nezabezpečenou URL "http". Spousta vygenerovaných skriptů vkládaných manuálně do kódu nepodporuje bezpečný HTTPS protokol

V opačném případě by se návštěvníkům vašeho webu zobrazilo hlášení:

ssl certifkát - problém se zabezpečením

2. Pokud jste do kódu žádný skript ručně nevkládali, nemáte se čeho bát. Přihlaste se na adrese - https://nazev-domeny.flox.cz/erp/settings/domains a vyberte možnost Zapnout SSL.

ssl certifikát pro doménu zdarma, návod jak aktivovat ssl certifikát pro doménu zdarmaPříklad:

  • provozujete web bio-kosmetika.flox.cz, v uvedeném linku nahradíte "nazev-domeny" vašim názvem "bio-kosmetika" a odkliknete https://bio-kosmetika.flox.cz/erp/settings/domains
  • provozujete web biokosmetika.flox.cz, v uvedeném linku nahradíte "nazev-domeny" vašim názvem "biokosmetika" a odkliknete https://biokosmetika.flox.cz/erp/settings/domains

informace o zabezpečení webu SSL certifikátem3. Flox do 1 minuty ukončí implementační proces a vy můžete na váš web přidat informaci, resp. banner o tom, že nabízíte zabezpečený přenos dat.

Ideální místo je na to i patička webu nebo boční sloupec.

TIP: Inspirace na ikonku SSL certifkátu najdete i zde.

4. V internetovém prohlížeči se automaticky začne zobrazovat ikonka HTTPS před URL adresou vašeho webu:

 https - ssl certifikát na webe

ssl certifikát a návštěvnost webuUPOZORNĚNÍ: V důsledku zavedení SSL může na stránce dočasně klesnout návštěvnost, ale situace by se měla do 1–2 týdnů stabilizovat a vrátit na původní hodnoty, resp. vystoupat ještě na vyšší, jelikož Google preferuje stránky na šifrovaném SSL spojení. Doporučujeme proto SSL zapnout a ponechat zapnuté. Berte, prosím, na vědomí i sníženou návštěvnost z důvodu letních měsíců. (více informací)

SEO tipy pre webstránku a e-shop po prechode na httpsSEO TIPY

Abyste dokázali i po aktivaci SSL certifikátu efektivně měřit návštěvnost webové stránky nebo e-shopu, doporučujeme zrealizovat následující body. Vyhledávače tak rychleji zaindexují změnu a nepocítíte žádný pokles návštěvnosti.

 

1. V Google Search Console přidejte a ověřte HTTPS verzi vašeho webu

V sekci Domovská stránka klikněte na Přidat vlastnost a dopište adresu webu ve tvaru https://www.nazev-webu.cz. Změny uložte.

pozor Někdy může trvat delší dobu, než se SSL aktivuje. V případě, že přidáte stránku s https do Search Console dříve než je SSL aktivní, přijde vám email, že SSL je neplatné. Proto doporučujeme přidat https verzi až na druhý den od aktivace SSL.

jak upozornit GSC na přechod na https

Ověření vlastnictví vašeho webu s HTTPS zrealizujete podle návodu.

V Search Console tedy budete mít 2 verze Vaší webové stránky. http://www.nazev-domeny.cz a https://www.nazev-domeny.cz

Zatímco Google zcela reindexuje vaši stránku, nechte v Search Console obě verze. Zjistíte to podle toho, že počet indexovaných stránek v Search Console klesne na nulu. Pak verzi http://www.nazev-domeny.cz vymažte. Nic se nestane, pokud necháte aktivní obě verze. Například na archivní účely.

 

2. Vygenerujte novou sitemapu v Google Search Console

V sekci Indexové prohlížení - Počet souborů Sitemap - Přidání / Testování souboru Sitemap podle návodu.

 

3. V Google Analytics zmeňte předvolenou webovou adresu na https

V sekci Správce - Nastavení vlastnictví - Předvolená webová adresa - vyberte https a změny uložte.

změna na https v google analytics

4. Google Analytics propojte s novým https profilem v Search Console.

V Search Console si otevřete profil pro stránky s https. Vpravo nahoře klikněte na ozubené kolečko a vyberte Vlastnictví služby Google Analytics.

vlastnictví služby google analytics

Následně zvolte účet v Google Analytics, který máte vytvořený k této stránce a uložte.

 

Chcete se ještě na něco zeptat? Napište nám:

Přihlášení (Flox 2)

Vyzkoušejte web nebo e-shop zdarma

Výběr designu:

Adresa stránek s koncovkou .flox.cz je zdarma. Adresu můžete kdykoliv změnit na tvar bez koncovky .flox.cz zakoupením nebo přesmerováním vlastní domény.

Vyberte si prosím některou z připravených šablon.
Design stránek můžete kdykoliv změnit v administraci, kde
najdete bohaté možnosti přizpůsobení šablon.
Rádi Vám vytvoříme i unikátní design na míru.

Tato stránka používá cookies. Vice info