Systém pro rychlé vytvoření webových stránek nebo e-shopů

Přesměrování URL - Přechod z jiného systému na FLOX 3

Zpět na kategorii

Možná přemýšlíte nad přechodem z jiného redakčního systému do Flox 3 od ByznysWebu, ale řeknete si: ,,Hm, ale co moje pozice v Google a ostatních vyhledávačích? Vyhledávače přece indexují tisíce mých původních URL, které se přechodem na Flox 3 změní. Budou z toho samé 404-ky a přijdu o zákazníky. To bude katastrofa!"


Tak s tímto problémem si nelamte hlavu, protože díky funkci PŘESMĚROVÁNÍ URL namíříte všechny staré URL na nové, takže i když vyhledávače budou indexovat staré URL adresy, po kliknutí bude návštěvník presmerovný na novou web stránku. Takže žádná katastrofa se nekoná :)


Tento nástroj je určen k překlenutí období dokud vyhledávače přeindexují obsah Vašich webových stránek.


Jak si nastavím přesměrování?

V sekci NASTAVENÍ / PŘESMĚROVÁNÍ URL klikněte na NOVÉ PŘESMĚROVÁNÍ

Nové přeměrování

Zde vyplníte:

Přesměrovanou URL - původní, starou URL
Cílovou URL - je nová URL stránky ve Flox

tip URL adresy, které pocházejí z Flox 3 nebo Flox 1.0 zadávejte jako relativné URL s lomítkem na začátku a uveďte i jazykovou verzi, i když není běžně v URL adrese viditelná.

Správný tvar url: /cz/nejaka-stranka

Nesprávný tvar url: www.nazovdomeny.sk/nejaka-stranka příp. /nejaka-stranka

Co se stane, pokud zaškrtnete políčka:

NEMAZAT - URL adresa, na kterou za 6 měsíců ani jednou nikdo nekliknul, se automaticky vymaže ze seznamu přesměrovaných URL. Pokud ji chcete zachovat zaškrtněte NEMAZAT.

* Předpokládá se, že za 6 měsíců už staré URL vyhledávače nebudou indexovat, takže není třeba je přesměrovávat, protože se k nim nikdo nedostane. Pouze uživatel, který by je měl v historii prohlížeče.

ZOHLEDNIT QUERY STRING (dále jen QS) - Query string je část URL mimo hierarchickou strukturu stránky, která obsahuje určité parametry vyhledávání.

QS si můžete všimnout, pokud zvolíte nějaký variant produktu. K url adrese http://www.najdvere.sk/p/1628/securido-tri-pasiky-f1-svetly-buk/

přibude:

http://www.najdvere.sk/p/1628/securido-tri-pasiky-f1-svetly-buk/?variant[52]=217&variant[53]=220&variant[50]=206&variant[55]=252&variant[69]=322

Aby se přesměrovaly i URL adresy, které se liší QS, nechte tuto možnost nezaškrtnutou a původní (přesměrovanou) URL adresu zadejte bez části QS.
Chcete-li přesměrovat konkrétní URL i QS, zaškrtněte políčko Query String a v přesměrované URL zadejte celou URL včetně části QS.


Uložíte nové přesměrování. Od této chvíle bude URL adresa vyplněna v řádku PŘESMĚROVANÁ URL směřovat na URL adresu vyplněnou v řádku CÍLOVÁ URL.

pozorPozor na cyklické přesměrování. Aby přesměrována URL a cílová URL nebyly totožné, případně aby cílová URL znovu nemířila na přesměrovanou URL. V tom případě by přesměrování probíhalo do nekonečna.

Všechny důležité pravidla pro správné nastavení přesměrování URL najdete i přímo v administraci (NASTAVENÍ / PŘESMĚROVÁNÍ URL - Nápověda napoveda ikona)

 

Hromadné přidání URL adres přes XLS import

V případě, že chcete přesměrovat velký počet URL adres, výhodnější je použít XLS import.

Připravte si excelovský soubor podle následujících pravidel:

1. Sloupce pojmenujte:

  • url_from - přesměrována URL
  • url_to - cílová URL
  • locked - vložte 1 pokud chcete, aby se URL po 6 měsících nesmazala
  • respect_qs - vložte 1 pokud chcete respektovat url adresu rozšířenou o Query String

(Význam funkce Nemazat a Query string je blíže vysvětlen výše)

  • remove - vložte 1, pokud chcete URL adresu odstranit ze seznamu přesměrovaných URL

Pokud nechcete využít funkce locked, respect_qs a remove, tyto sloupce neuvádějte.

import url adres

2. List pojmenujte urlRedirects

3. Soubor uložte jako .xls a v NASTAVENÍ / PŘESMĚROVÁNÍ URL klikněte na IMPORT

import přesměrovaných url adres

Zvolte IMPORT -> Další -> PŘESMĚROVÁNÍ URL -> Další, vyberte XLS soubor, který jste si vytvořili v předchozích krocích (Pokud ho ještě nemáte nahraný v souborech, učiňte tak nyní). Klikněte na IMPORT DAT.

4. Přejděte opět do sekce PŘESMĚROVÁNÍ URL a stiskněte na klávesnici F5 nebo zelenou šipku ve spodní části stránky refresh - je to nezbytné pro obnovení stránky. Nyní vidíte aktuální seznam přesměrovaných URL.

Chcete se ještě na něco zeptat? Napište nám:

Přihlášení (Flox 2)

Vyzkoušejte web nebo e-shop zdarma

Výběr designu:

Adresa stránek s koncovkou .flox.cz je zdarma. Adresu můžete kdykoliv změnit na tvar bez koncovky .flox.cz zakoupením nebo přesmerováním vlastní domény.

Vyberte si prosím některou z připravených šablon.
Design stránek můžete kdykoliv změnit v administraci, kde
najdete bohaté možnosti přizpůsobení šablon.
Rádi Vám vytvoříme i unikátní design na míru.

Tato stránka používá cookies. Vice info