Systém pro rychlé vytvoření webových stránek nebo e-shopů

Vliv sociálních sítí na SEO optimalizaci pro vyhledávače

Zpět na kategorii

Jaké nejpoužívanější sociální sítě známe?

sociální sítě

Mezi nejznámější sociální sítě se řadí: Facebook, Twitter, Google+. Už ale méně lidí si uvědomuje, že sociálními sítěmi jsou i:

  • služby pro sdílení videa YouTube a Vimeo
  • síť profesionálních kontaktů LinkedIn
  • sdílení obrázků Instagram, Pinterest, či starší Picasa a Flickr
  • geolokační služba FourSquare
  • sdílení prezentací SlideShare, Prezi

Jak často sociální sítě aktualizovat?

O sociální sítě je vhodné se pravidelně starat, zejména o Facebook, Twitter a Google+. V případě že nemáte dostatek času, je jen na Vás, zda se zaměříte jen na pravidelnou aktualizaci Facebooku a ostatní sociální sítě budete aktualizovat méně. V každém případě Vám doporučujeme si alespoň vytvořit účet na nejznámějších sociálních sítích a vyplnit nadpis, popis (zaměřte se na kvalitní popis, kde jasně uvedete, čímž se zabýváte) a vložte pár příspěvků.

U jiných sociálních sítích v podstatě stačí jednou vytvořit účet na dané sociální síti a také to poslouží jako velmi silný dlouhodobý zpětný odkaz - doporučujeme zejména Pinterest, YouTube, LinkedIn. Pokud máte PowerPointovou prezentaci, neváhejte vytvořit účet na SlideShare. Máte video, nebo chcete doporučit zajímavá videa? Vytvořte si YouTube účet.

Google ze sociálních sítí přebírá:

1. Nadpis

- Sociální sítě ho generují jako meta tag title a zobrazují jako nadpis v odkazu ve výsledcích Google. Jde o nadpis firemní stránky v sociální síti. Pokud je to vhodné a netrváte na "obrandování", vložte do nadpisu klíčové slovo. Například klient MostPools si vytvořil firemní stránku s nadpisem "Bazény, vířivky, sauny, solária, wellness".

2. Obsah

- Google přebírá kompletní obsah ze sociálních sítí (příspěvky na Facebook TimeLine, Twitter stránce, ...) a tento obsah je velmi snadno v Google dohledatelný. Naopak, obvykle popis, který zadáte a sociální sítě ho označují jako meta tag description, Google nepřevezme. Určitě ho ale důsledně vyplňte, aby návštěvník Vaší firemní stránky věděl, co děláte. Výjimkou je YouTube, kde Google přebírá celý popisek.

Je otázkou, do jaké míry ovlivňují tyto faktory SEO Vaší hlavní web stránky. Ze zkušenosti - dobře vytvořené sociální sítě mají podstatný (hoc ne nejpodstatnější) vliv na SEO.

priklad Síla zpětných odkazů ze sociálních sítí v Google

Vyhledejte si název Vaší firmy. Pokud máte profil na sociální síti, pravděpodobně bude odkaz na tuto sociální síť v TOP 20 ve výsledcích vyhledávání v Google. Např. při vyhledání slova "byznysweb" patří v TOP 20 až 8 odkazů sociálním sítím. Svědčí to o síle zpětných odkazů ze sociálních sítí.
Pomlouvají Vás a po zadání názvu Vaší firmy v Google je na top pozicích "pomlouvač"? Vytvořením profilů na sociálních sítích tohoto pomlouvače posunete níže.

Manažování příspěvků na sociálních sítích:

Spravujte své sociální sítě na jednom místě prostredíctvom online aplikace HootSuite.

TOP VÝHODY:

  • publikování na více sociálních sítích zároveň
  • časové plánování odesílání zpráv
  • možnost vložit sledovací parametry url adres (viz článek URL builder)
  • přehledná práce s panely
  • kompletní statistika

TIP: Přečtěte si článek jak uspět na sociálních sítích: Jak jednoduše zvýšit návštěvnost ze sociálních sítí.

pinterest  Jak na Pinterest?

Jak na Pinterest se dočtete v článku na našem blogu

Chcete se ještě na něco zeptat? Napište nám:

Přihlášení (Flox 2)

Vyzkoušejte web nebo e-shop zdarma

Výběr designu:

Adresa stránek s koncovkou .flox.cz je zdarma. Adresu můžete kdykoliv změnit na tvar bez koncovky .flox.cz zakoupením nebo přesmerováním vlastní domény.

Vyberte si prosím některou z připravených šablon.
Design stránek můžete kdykoliv změnit v administraci, kde
najdete bohaté možnosti přizpůsobení šablon.
Rádi Vám vytvoříme i unikátní design na míru.

Tato stránka používá cookies. Vice info