Systém pro rychlé vytvoření webových stránek nebo e-shopů

Nastavení administrace pro NEPLÁTCE DPH

Zpět na kategorii

Pokud nejste plátcem DPH, dokážete si administraci svého e-shopu nastavit tak, aby s DPH vůbec nepočítala. Tzn. odstraní se všechna zobrazení DPH v produktech, objednávkách, fakturách, zdanit nepůjde doprava ani platba, tedy všechny položky, jichž se dotýká DPH.

Nastavení Flox 3 pro neplátce DPH

1. V sekci NASTAVENÍ / POBOČKY si otevřete detail Vaší pobočky.

strom nastaveni

 

2. V záložce FAKTURAČNÍ ÚDAJE nastavte STATUS DPH - NEPLÁTCE DPH.

subjekt není plátcem DPH

3. Nastavení uložte.


___

Po vytvoření všech poboček přejděte do sekce NASTAVENÍ / JAZYKY.

Jazykové verzi přiřaďte pobočku, která bude fakturovat objednávky z dané jazykové verze.

Přiřazení fakturující pobočky jazykové verzi

Pokud máte více jazykových verzí, může využít funkci: POVOLIT POUZE DOMÁCÍ OBJEDNÁVKY. Pokud zaškrtnete tuto možnost, znamená to, že v této jazykové verzi budou moci nakupovat pouze klienti z příslušného státu. Systém rozezná klienta podle toho, jakou zemi vybere při zadávání adresy v objednávkovém formuláři, resp. jakou zemi zadal při registraci. (je třeba nastavit pole Země v registračním/objednávkovém formuláři jako povinné. Návod zde: www.byznysweb.cz/a/311) Díky tomuto opatření nenastanou nesrovnalosti mezi jazykovými verzemi a faktúrujúcimi pobočkami.


Podobnou funkcí je i omezení objednávek mezi zeměmi, kterou naleznete v sekci NASTAVENÍ / OBJEDNÁVKY / VŠEOBECNÉ. Zaškrněte políčko ZAKÁZAT OBJEDNÁVKY MEZI MÝMI ZEMĚMI a Vaši zákazníci budou moci objednávat pouze z jazykové verze jejich země. Např. Pokud máte českou a slovenskou jazykovou verzi, klient ze Slovenska nebude moci nakupovat v české verzi ale jen ve slovenské. Spekulanti, kterým by se zdál nákup v jiné zemi výhodnější tak nemají šanci.

omezení pro objednávání v cizí jazykové verzi

pozor Pozor: fakturující pobočka se dá dodatečně změnit v detailu předfaktury/faktury - záložka NAŠE ADRESA. Pokud na tomto místě přepíšete údaje fakturující pobočky, na takovou, která má nastavenou jinou výchozí sazbu DPH, případně jiný status DPH (tedy plátce DPH/neplátce DPH/identifikovaná osoba) jako původní, DPH se dodatečně nepřepočítá a údaje k DPH nebudou korektní. Proto pokud pobočky nemají stejné daňové povinnosti, nedoporučujeme dodatečně měnit údaje fakturující pobočky.

 

Chcete se ještě na něco zeptat? Napište nám:

Přihlášení (Flox 2)

Vyzkoušejte web nebo e-shop zdarma

Výběr designu:

Adresa stránek s koncovkou .flox.cz je zdarma. Adresu můžete kdykoliv změnit na tvar bez koncovky .flox.cz zakoupením nebo přesmerováním vlastní domény.

Vyberte si prosím některou z připravených šablon.
Design stránek můžete kdykoliv změnit v administraci, kde
najdete bohaté možnosti přizpůsobení šablon.
Rádi Vám vytvoříme i unikátní design na míru.

Tato stránka používá cookies. Vice info