Systém pro rychlé vytvoření webových stránek nebo e-shopů

Obchodní podmínky

Zpět na kategorii

Obchodní podmínky by měly být vypracovány speciálně pro Váš internetový obchod. To znamená nastudovat si zákony a "ušít" podmínky na míru. Další možností je zaplatit právníka, firmu zabývající se obchodními podmínkami, případně jinou odpovědnou osobu, která Vám takové podmínky připraví v souladu s platnými zákony a Vašimi individuálními potřebami.

Kopírovat obchodní podmínky nedoporučujeme, protože tím porušujete autorský zákon. Přesto je samozřejmě možné se inspirovat, nejlépe e-shopy obchodujícími v podobné sféře jako Vy.

Pokud jste povini evidovat platby přes EET, je nutné upravit Obchodní podmínky.

 

Vzor Obchodních podmínek

si můžete stáhnout ZDE (tento vzor však není právně závazný, aktuálnost vzoru je ke 4/2014).

Pokud chcete aktuální obchodní podmínky, které pomohou ochránit Váš byznys, doporučujeme Mgr. Jana Braunera z naší právní poradny.

 

Souhlas s obchodními podmínkami v objednávkovém formuláři

V sekci NASTAVENÍ / JAZYKY klikněte na jazykovou verzi. V záložce NASTAVENÍ OBCHODU najdete rozhraní pro nastavení obchodních podmínek v objednávkovém formuláři. Zaškrtněte možnost ZOBRAZIT OBCHODNÍ PODMÍNKY.

souhlas s obchodními podmínkami

Vložte sem URL adresu stránky, na které máte zveřejněné Vaše obchodní podmínky, zákazník se přímo z objednávkového formuláře bude moci prokliknout na obchodní podmínky a prostudovat si je.

tipV případě, že má e-shop několik jazykových verzí, nastavte obchodní podmínky pro každý jazyk. V NASTAVENÍ / JAZYKY otevřete každou z verzí a přidejte URL adresu obchodních podmínek pro danou verzi. Např. URL pro slovenskou jazykovou verzi - www.mojedomena.cz/sk/obchodne-podmienky

Pokud chcete, aby klient vyjádřil souhlas s obchodními podmínkami, zaškrtněte v nastaveních POŽADOVAT SOUHLAS ZÁKAZNÍKA. V tomto případě zákazník nebude moci dokončit objednávku aniž potvrdil souhlas s obchodními podmínkami.
Veškeré změny uložte.

Potvrzení obchodních podmínek se zobrazí ve spodní části objednávkového formuláře.

obchodní podmínky v objednávkovém formuláři

Jak a kam na Vaší stránce vložit Obchodní podmínky?

Obchodní podmínky můžete vložit na libovolné místo na Vaší web stránce.
Vyberte si, do které podstránky (případně si vytvořte novou) chcete vložit OP.

prikladPříklad 1: Obchodní podmínky chceme vložit mezi tlačítka hlavního menu. 

obchodní podmínky

Vstupte do sekce STRÁNKY - klikněte na Nová stránka - vyplňte Název (např. Obchodní podmínky), Nadřazenou stránku, a vyberte blok Text - do jeho obsahu pak vložte Vaše obchodní podmínky.

priklad Příklad 2: Obchodní podmínky chceme vložit do patičky stránky.

obchodní podmínky

Stránku s obchodními podmínkami si vytvoříte stejně jako v prvním příkladu.

Pak ve Vlastnostech stránky zvolte Viditelnost: Skryté. Ikonka před stránkou se změní na: Obchodní podmínky. Stránku skryjeme v případě, že chceme, aby se nezobrazovala v hlavním menu.

Více o skrytí obsahu stránky na: https://www.byznysweb.cz/a/210

viditelnost

 

Nyní je třeba vložit odkaz na obchodní podmínky do zápatí stránky.

Do libovolné podstránky vložte blok TEXTOVÝ EDITOR - vyberte oblast ZÁPATÍ. Napište sem text OBCHODNÍ PODMÍNKY, tento text si označte myší a klikněte na ikonku vložit odkaz. Následně do řádku CÍL vložte URL adresu podstránky s obchodními podmínkami (např. /obchodni-podminky).
V záložce NASTAVENÍ BLOKU zaklikněte možnost ZOBRAZIT BLOK NA VŠECH STRÁNKÁCH. Docílíte tím to, aby se odkaz na obchodní podmínky zobrazoval v patičce všech podstránek Vašeho webu.

Chcete se ještě na něco zeptat? Napište nám:

Přihlášení (Flox 2)

Vyzkoušejte web nebo e-shop zdarma

Výběr designu:

Adresa stránek s koncovkou .flox.cz je zdarma. Adresu můžete kdykoliv změnit na tvar bez koncovky .flox.cz zakoupením nebo přesmerováním vlastní domény.

Vyberte si prosím některou z připravených šablon.
Design stránek můžete kdykoliv změnit v administraci, kde
najdete bohaté možnosti přizpůsobení šablon.
Rádi Vám vytvoříme i unikátní design na míru.

Tato stránka používá cookies. Vice info