Systém pro rychlé vytvoření webových stránek nebo e-shopů

Manipulace s produkty importovanými od dodavatele pomocí XML

Zpět na kategorii

Tento návod je určen pouze pro e-shopy, které mají produkty importované automaticky z XML dodavatele.

pozor XML od dodavatele se aktualizuje pouze 1x denně, vyšší počet aktualizaci není možný.

Produkt, který je na web importován pomocí XML od dodavatele je možné jednoduše identifikovat. V přehledu produktů je u něj malý nápis XML, viz níže.

přehled produktů z xml 

S importovanými produkty je možné dále na webu pracovat. Je ovšem třeba zmínit základní pravidla.

1) Skrytí produktu na webu

Pokud se e-shop rozhodne skrýt produkt importovaný od dodavatele z XML, nestačí jen kliknout na tlačítko se symbolem oka pro skrytí produktu. Po aktualizaci XML by byl produkt opět nastaven jako viditelný. Je tedy třeba kliknout na ikonku se symbolem oka pro skrytí produktu a také na malý nápis XML, který se změní na zámeček. To znamená, že je aktualizace daného produktu zastavena.

skrytí produktu z xml

 

2) Změna kategorie, ve které je produkt zařazen. 

Pokud nemá daný produkt žádné varianty, cenové varianty či doplňková pole, je s ním možné libovolně manipulovat v rámci celého e-shopu. Pokud ovšem jednu z výše zmíněných věcí má, je možné přemístit ho pouze do kategorie, která má stejnou sadu doplňkových polí, případně nové kategorii danou sadu doplňkových polí nastavit. Pokud by nebyla zachována sada doplňkových polí, došlo by k deaktivaci variant produktu.

sada doplňkových polí u kategorie

 

3) Změna údajů u konkrétního produktu.

Pokud není dohodnuto jiné nastavení, je u každého produktu aktualizována pouze cena, skladové množství a varianty produktu, případně doplňková pole. Kategorie a popisky jsou zavedeny pouze při první aktualizaci. Věci, které se dále neaktualizují je možné libovolně přepisovat. Je ovšem dobré si to nejprve ověřit na jednom produktu.

Zde je možné dohodout i jiné nastavení. Případně je možné zcela vypnout aktualizaci konkrétního produktu pomocí zámečku, viz výše.

 

 

Chcete se ještě na něco zeptat? Napište nám:

Přihlášení (Flox 2)

Vyzkoušejte web nebo e-shop zdarma

Výběr designu:

Adresa stránek s koncovkou .flox.cz je zdarma. Adresu můžete kdykoliv změnit na tvar bez koncovky .flox.cz zakoupením nebo přesmerováním vlastní domény.

Vyberte si prosím některou z připravených šablon.
Design stránek můžete kdykoliv změnit v administraci, kde
najdete bohaté možnosti přizpůsobení šablon.
Rádi Vám vytvoříme i unikátní design na míru.

Tato stránka používá cookies. Vice info