Systém pro rychlé vytvoření webových stránek nebo e-shopů

Jak dosáhnout, aby Google co nejrychleji indexoval změny na mých webových stránkách?

Zpět na kategorii

Rozhodli jste se inovovat svůj web, potřebujete upravit strukturu webu, přejmenovat názvy, URL identifikátory a aktualizovat obsah některých webových stránek?


Lepší indexaci změn v Google pomůže, kromě sitemapy, i zaindexování renovovaných stránek přes funkci Fetch as Google (Načíst jako Google) v Search Console (GWT).

Googlu dokážete předhodit přesnou url adresu webové stránky, na které jste dělali změny, a tak zajistíte, aby ji co nejrychleji indexoval.

Klasická situace, která nastává po přejmenování URL identifikátoru, je, že Google začne indexovat chybu 404 - stránka nenalezena. Dokud pochopí, že jste změnili identifikátor, potrvá mu to v nejhorším případě X měsíců.

Funkci Fetch as Google najdete po přihlášení do Vašeho účtu v Search Console (GWT) (https://www.google.com/webmasters/tools)

  • V menu klikněte na INDEXOVÉ PROHLEDÁVÁNÍ a následně FETCH AS GOOGLE

fetch as google

 

  • Postupujte podle kroků na obrázku:

postup jak poslat www stránky do indexu Google

  • Po kliknutí na ODESLAT DO INDEXU můžete vybrat, zda chcete odeslat tuto webovou stránku nebo i všechny její příslušné podstránky.

odeslat web stránku do indexu

tipPro odesílání stránek platí limit – 500 samostatných stránek a 10 stránek i s podstránkami za týden.

Načítání URL adresy může trvat několik sekund, případně se nemusí podařit. Pokud se stránka nenačte napoprvé, zkuste chvíli počkat a postup odeslání zopakovat.

tipFetch as Google obsahuje ještě jednu užitečnou funkci.
V seznamu načtených URL adres ve sloupci STAV NAČTENÍ klikněte na ÚSPĚCH – ukáže se Vám, jak webovou stránku vidí Google. V podstatě jde o zdrojový kód stránky, který Vám může odhalit některé nedostatky v SEO.
jak vidí webovou stránku google

Chcete se ještě na něco zeptat? Napište nám:

Přihlášení (Flox 2)

Vyzkoušejte web nebo e-shop zdarma

Výběr designu:

Adresa stránek s koncovkou .flox.cz je zdarma. Adresu můžete kdykoliv změnit na tvar bez koncovky .flox.cz zakoupením nebo přesmerováním vlastní domény.

Vyberte si prosím některou z připravených šablon.
Design stránek můžete kdykoliv změnit v administraci, kde
najdete bohaté možnosti přizpůsobení šablon.
Rádi Vám vytvoříme i unikátní design na míru.

Tato stránka používá cookies. Vice info