Systém pro rychlé vytvoření webových stránek nebo e-shopů

GoPay – platební brána s multipackem platebních metod

Zpět na kategorii

Dobrá platební brána je základem každého e-shopu. Kvalitní design, použitelnost, produkty či ceny nám nepomohou, pokud našemu zákazníkovi nenabízíme platební možnosti, které požaduje resp. je na ně zvyklý. V tomto návodu najdete jako informace o platební bráně GoPay, díky které budete jednoduše prodávat nejen v Čechách, ale i v zahraničí, tak i návod na její implementaci

Platební brána GoPay do celého světa

GoPay podporuje platby v CZK, EUR USD, PLN, HUF a GBP.

Nabízí 8 platebních metod v rámci jedné implementace GoPay:

  • platební karty – systém Moneybookers umožňuje platbu kartami VISA, VISA Electron, Master Card, JBC, AMEX,
  • superCASH – platba realizována prostřednictvím terminálu Sazka, a. s., (pošta, novinové stánky),
  • GoPay – GoPay peněženka zabezpečuje převod elektronických finančních prostředků mezi obchodním účtem a uživatelem GoPay,
  • Moneybookers – platba přes Moneybookers peněženku,
  • Premium SMS pro transakce v hodnotě 30, 50, 79 a 99 Kč,
  • bankovní převod -  GoPay platební brána pokrývá bankovní účty těchto bankovních domů: Raiffeisenbank, Komerční banka, mBank, FIO banka, ČSOB (v přípravě), GE Money Bank (v přípravě).

Podrobné informace najdete na oficiální stránce GoPay: Aktuálně dostupné platební metody GoPay pro CZ trh

tip Prodávejte Vaše zboží i do zahraničí

Skrz platební bránu si můžete nechat platit v CZK, EUR, USD, PLN, HUF a GBP. Pokud máte dvě jazykové verze, českou a slovenskou, zákazníci si v obou verzích pouze vyberou měnu, ve které budou platit. Buď CZK nebo EUR. Pro aktivaci další měny, ve které budete přijímat platby, kontaktujte přímo GoPay, bude nutné podepsat další smlouvu.

 

pozor UPOZORNĚNÍ: Po aktualizací obchodních podmínek společnosti GoPay už bohužel není možné využívat platební bránu v jazykových verzích Vašeho eshopu. Platební brána bude propojena s hlavní doménou (nebo s jednou z domén) Vašeho e-shopu. Pokud budou zákazníci nakupovat přes tuto doménu, budou moci využít platbu prostřednictvím platební brány GoPay.

 

Implementace GoPay

GoPay si do Vašeho e-shopu dokážete implementovat sami v administraci FLOX 3

1. V sekci NASTAVENÍ / PLATEBNÍ BRÁNY vyberte GoPay.

Výběr platební brány GoPay v nastaveních eshopu

Vyplňte GoPay ID a Heslo (tyto údaje Vám poskytla společnost GoPay). Můžete upravit výchozí typ platby , který se zobrazí klientovi při výběru jedné z platebních metod GoPay. Režim ponechte TESTOVACÍ.

Zadání ID a hesla jako identifikátorů platební brány GoPay

2. Na e - mail integrace@gopay.cz pošlete oznamovací URL , která má tvar: https://nazevwebu.flox.cz/e/orders/paygatenotify/go_pay

3. Následně dostanete od banky e-mail , který bude obsahovat potvrzení nastavení oznamovací URL a zároveň sadu testů, které je třeba provést. Sadu testů najdete také v tomto návodu. POZOR : Je třeba udělat testy. GoPay to kontroluje.

4. Po dokončení testování pošlete bance žádost o přepnutí do ostré verze . Banka Vám vygeneruje ostré údaje , které musíte vložit do NASTAVENÍ / PLATEBNÍ BRÁNY / GoPay.

5. Přepněte režim na OSTRÝ a uložte.

6. Pokud je platební brána ve FLOX 3 aktivní a funkční, musíte ještě nastavit její provázání na platbu:

V NASTAVENÍ / OBJEDNÁVKY / PLATBY. Vytvořte novou platbu, která bude nést název platební brány (např. Paypal, TrustPay).

Zvolte menu a cenu za platbu podle vlastního uvážení. Důležité je, abyste v řádku PLATEBNÍ BRÁNA vybrali systém, na který se bude tato platba vázat.
Novou platbu uložte.

Propojení nové platební metody s platební bránou GoPay


Tato možnost platby bude po uložení dostupná pro Vaše klienty v objednávkovém formuláři.

 

V případě problémů s implementací nás kontaktujte.

Testování funkčnosti GoPay:

* tyto informace zasílá GoPay po nastavení oznamovací URL adresy (viz návod Implementace GoPay / bod 3).

Ověření korektní funkce platební brány

Proveďte prosím testovací platbu pomocí všech Vámi požadovaných platebních metod (kromě Bankovního převodu). V případě hlášky error 403, nebo nekorektního zobrazení obrázku bezpečnostního kódu u platební metody premium SMS je nutno zaslat nám IP adresu stanice, ze které probíhá testování. Platby pomocí platební metody Premium SMS jsou možné pouze částkami 50, 79 a 99 Kč na provozním prostředí pak i 6, 9 a 30 Kč.

Platbu pomocí Premium SMS lze vygenerovat na následující url adrese: https://testgw.gopay.cz/gp-gateways/premiumsms/initSmsAuto.action

jako kód prosím zadejte požadovanou frázy lišící se dle částky premiové sms (např GP 50 a pod.) a tel. číslo zadané na platební bráně. V případě testování platby přes GoPay peněženku, je nutno zaslat nám IP adresu stanice, ze které probíhá testování. Testovací přístupové údaje do testovací instance GoPay peněženky naleznete v Testovacím Integračním soupise, jenž vám byl zaslán na počátku integrace.

Ověření korektního zpracovávání stavu „CANCELED":

Proveďte prosím založení platby libovolnou platební metodou a následně tuto platbu namísto uhrazení zrušte. Ve Vašem e-shopu by měla být tato platba označena jako zrušená (CANCELED).

Ověření korektního zpracovávání stavu „TIMEOUTED":

Proveďte prosím objednávku, zvolte platbu kreditní kartou, místo tlačítka uhradit prosím zavřete prohlížeč s platební bránou GoPay. Ve vašem e-shopu by měla být tato platba do 12-ti hodin označena jako vypršená (TIMEOUTED). 12-ti hodinový limit je nastaven pouze na testovací instanci platební brány GoPay. Na provozním prostředí jsou limity pro vypršení platby stanoveny v řádech hodin (viz. Integrační manuál kapitola 13 - Životnost platby).

Ověření přechodu na E-shop aniž by byla platba provedena, následné zpracování notifikace o změně stavu platby (platba provedena):

- Na platební bráně GoPay zvolte platební metodu superCash.
- Po zadání e-mailové adresy se Vám vygeneruje Vám číslo kupónu ( Poznamenejte si prosím číslo superCash, je nezbytné k provedení úhrady v testovacím režimu ).
- Klikněte na tlačítko vygenerovat PDF. Vygenerovaný dokument zavřete (V případě hlášky error 403 je nutno zaslat nám IP adresu stanice, ze které probíhá testování ).
- Přejděte na e-shop pomocí tlačítka e-shop a zkontrolujte stav objednávky (Měl by být - "Čeká se na platbu").
- Zkontrolujte přechod z platební brány na "successURL", je-li zákazníkovi správně zobrazeno, že se čeká na zaplacení superCASH.
- Vyčkejte cca 1 minutu před provedením dalších kroků.
- Poté zadejte do prohlížeče níže uvedený odkaz a proveďte platbu pomocí čísla superCASH ( není nutné zadávat čárkový kód ).
https://testgw.GoPay.cz/gp-gateways/supercash/gateway.action
- Počkejte cca 3 minuty ( proběhne zaslání oznámení o zaplacení ) a zkontrolujte stav platby - již by měl být "zaplaceno".

 

Pokud plánujete používat taktéž platby v měně Euro, proveďte prosím na testovací platební bráně také následující platební testy:

Ověření korektní funkce platební brány:

Proveďte prosím testovací platbu v měně Euro pomocí platební metody GP WebPay (platební karta). Platbu na testovacím rozhraní pomocí testovacího formuláře platební metody prosím uhraďte.

Ověření korektního zpracovávání stavu „CANCELED":

Proveďte prosím založení platby v měně Euro libovolnou platební metodou a následně tuto platbu namísto uhrazení zrušte. Ve Vašem e-shopu by měla být tato platba označena jako zrušená (CANCELED).

Ověření korektního zpracovávání stavu „TIMEOUTED":

Proveďte prosím založení platby v měně Euro, zvolte platbu kreditní kartou, místo tlačítka uhradit prosím zavřete prohlížeč s platební bránou GoPay. Ve vašem e-shopu by měla být tato platba do 12-ti hodin označena jako vypršená (TIMEOUTED). 12-ti hodinový limit je nastaven pouze na testovací instanci platební brány GoPay a pouze u platební metody kartou. Na provozním prostředí jsou limity pro vypršení platby stanoveny v řádech hodin (viz. Integrační manuál kapitola 13 - Životnost platby).

Chcete se ještě na něco zeptat? Napište nám:

Přihlášení (Flox 2)

Vyzkoušejte web nebo e-shop zdarma

Výběr designu:

Adresa stránek s koncovkou .flox.cz je zdarma. Adresu můžete kdykoliv změnit na tvar bez koncovky .flox.cz zakoupením nebo přesmerováním vlastní domény.

Vyberte si prosím některou z připravených šablon.
Design stránek můžete kdykoliv změnit v administraci, kde
najdete bohaté možnosti přizpůsobení šablon.
Rádi Vám vytvoříme i unikátní design na míru.

Tato stránka používá cookies. Vice info