Systém pro rychlé vytvoření webových stránek nebo e-shopů

GoPay – implementace multipack platebních metod

Zpět na kategorii

GoPay podporuje platby v CZK, EUR USD, PLN, HUF a GBP.

Nabízí 8 platebních metod v rámci jedné implementace GoPay:

  • platební karty – systém Moneybookers umožňuje platbu kartami VISA, VISA Electron, Master Card, JBC, AMEX,
  • superCASH – platba realizována prostřednictvím terminálu Sazka, a. s., (pošta, novinové stánky),
  • GoPay – GoPay peněženka zabezpečuje převod elektronických finančních prostředků mezi obchodním účtem a uživatelem GoPay,
  • Moneybookers – platba přes Moneybookers peněženku,
  • Premium SMS pro transakce v hodnotě 30, 50, 79 a 99 Kč,
  • bankovní převod -  GoPay platební brána pokrývá bankovní účty těchto bankovních domů: Raiffeisenbank, Komerční banka, mBank, FIO banka, ČSOB (v přípravě), GE Money Bank (v přípravě).

Podrobné informace najdete na oficiální stránce GoPay: Aktuálně dostupné platební metody GoPay pro CZ trh

tip Prodávejte Vaše zboží i do zahraničí

Skrz platební bránu si můžete nechat platit v CZK, EUR, USD, PLN, HUF a GBP. Pokud máte dvě jazykové verze, českou a slovenskou, zákazníci si v obou verzích pouze vyberou měnu, ve které budou platit. Buď CZK nebo EUR.

 

Implementace GoPay

GoPay si do Vašeho e-shopu dokážete implementovat sami v administraci FLOX 3

1. V sekci NASTAVENÍ / PLATEBNÍ BRÁNY vyberte GoPay.

platební brána GoPay

Vyplňte GoPay ID a Heslo (tyto údaje Vám poskytla společnost GoPay). Můžete upravit výchozí typ platby , který se zobrazí klientovi při výběru jedné z platebních metod GoPay. Režim ponechte TESTOVACÍ.

implementace GoPay do Flox 3

2. Na e - mail integrace@gopay.cz pošlete oznamovací URL , která má tvar: https://www.nazevwebu.flox.cz/e/orders/paygatenotify/go_pay

3. Následně dostanete od banky e-mail , který bude obsahovat potvrzení nastavení oznamovací URL a zároveň sadu testů, které je třeba provést. Sadu testů najdete také v tomto návodu. POZOR : Je třeba udělat testy. GoPay to kontroluje.

4. Po dokončení testování pošlete bance žádost o přepnutí do ostré verze . Banka Vám vygeneruje ostré údaje , které musíte vložit do NASTAVENÍ / PLATEBNÍ BRÁNY / GoPay.

5. Přepněte režim na OSTRÝ a uložte.

6.. Pokud je platební brána ve Flox 3 aktivní a funkční, musíte ještě nastavit její provázání na platbu:

V NASTAVENÍ / OBJEDNÁVKY / PLATBY. Vytvořte novou platbu, která bude nést název platební brány (např. Paypal, TrustPay).

Zvolte menu a cenu za platbu podle vlastního uvážení. Důležité je, abyste v řádku PLATEBNÍ BRÁNA vybrali systém, na který se bude tato platba vázat.
Novou platbu uložte.

provázání platebního systému a platby


Tato možnost platby bude po uložení dostupná pro Vaše klienty v objednávkovém formuláři.

 

V případě problémů s implementací nás kontaktujte.

Testování funkčnosti GoPay:

* tyto informace zasílá GoPay po nastavení oznamovací URL adresy (viz návod Implementace GoPay / bod 3).

Ověření korektní funkce platební brány

Proveďte prosím testovací platbu pomocí všech Vámi požadovaných platebních metod (kromě Bankovního převodu). V případě hlášky error 403, nebo nekorektního zobrazení obrázku bezpečnostního kódu u platební metody premium SMS je nutno zaslat nám IP adresu stanice, ze které probíhá testování. Platby pomocí platební metody Premium SMS jsou možné pouze částkami 50, 79 a 99 Kč na provozním prostředí pak i 6, 9 a 30 Kč.

Platbu pomocí Premium SMS lze vygenerovat na následující url adrese: https://testgw.gopay.cz/gp-gateways/premiumsms/initSmsAuto.action

jako kód prosím zadejte požadovanou frázy lišící se dle částky premiové sms (např GP 50 a pod.) a tel. číslo zadané na platební bráně. V případě testování platby přes GoPay peněženku, je nutno zaslat nám IP adresu stanice, ze které probíhá testování. Testovací přístupové údaje do testovací instance GoPay peněženky naleznete v Testovacím Integračním soupise, jenž vám byl zaslán na počátku integrace.

Ověření korektního zpracovávání stavu „CANCELED":

Proveďte prosím založení platby libovolnou platební metodou a následně tuto platbu namísto uhrazení zrušte. Ve Vašem e-shopu by měla být tato platba označena jako zrušená (CANCELED).

Ověření korektního zpracovávání stavu „TIMEOUTED":

Proveďte prosím objednávku, zvolte platbu kreditní kartou, místo tlačítka uhradit prosím zavřete prohlížeč s platební bránou GoPay. Ve vašem e-shopu by měla být tato platba do 12-ti hodin označena jako vypršená (TIMEOUTED). 12-ti hodinový limit je nastaven pouze na testovací instanci platební brány GoPay. Na provozním prostředí jsou limity pro vypršení platby stanoveny v řádech hodin (viz. Integrační manuál kapitola 13 - Životnost platby).

Ověření přechodu na E-shop aniž by byla platba provedena, následné zpracování notifikace o změně stavu platby (platba provedena):

- Na platební bráně GoPay zvolte platební metodu superCash.
- Po zadání e-mailové adresy se Vám vygeneruje Vám číslo kupónu ( Poznamenejte si prosím číslo superCash, je nezbytné k provedení úhrady v testovacím režimu ).
- Klikněte na tlačítko vygenerovat PDF. Vygenerovaný dokument zavřete (V případě hlášky error 403 je nutno zaslat nám IP adresu stanice, ze které probíhá testování ).
- Přejděte na e-shop pomocí tlačítka e-shop a zkontrolujte stav objednávky (Měl by být - "Čeká se na platbu").
- Zkontrolujte přechod z platební brány na "successURL", je-li zákazníkovi správně zobrazeno, že se čeká na zaplacení superCASH.
- Vyčkejte cca 1 minutu před provedením dalších kroků.
- Poté zadejte do prohlížeče níže uvedený odkaz a proveďte platbu pomocí čísla superCASH ( není nutné zadávat čárkový kód ).
https://testgw.GoPay.cz/gp-gateways/supercash/gateway.action
- Počkejte cca 3 minuty ( proběhne zaslání oznámení o zaplacení ) a zkontrolujte stav platby - již by měl být "zaplaceno".

 

Pokud plánujete používat taktéž platby v měně Euro, proveďte prosím na testovací platební bráně také následující platební testy:

Ověření korektní funkce platební brány:

Proveďte prosím testovací platbu v měně Euro pomocí platební metody GP WebPay (platební karta). Platbu na testovacím rozhraní pomocí testovacího formuláře platební metody prosím uhraďte.

Ověření korektního zpracovávání stavu „CANCELED":

Proveďte prosím založení platby v měně Euro libovolnou platební metodou a následně tuto platbu namísto uhrazení zrušte. Ve Vašem e-shopu by měla být tato platba označena jako zrušená (CANCELED).

Ověření korektního zpracovávání stavu „TIMEOUTED":

Proveďte prosím založení platby v měně Euro, zvolte platbu kreditní kartou, místo tlačítka uhradit prosím zavřete prohlížeč s platební bránou GoPay. Ve vašem e-shopu by měla být tato platba do 12-ti hodin označena jako vypršená (TIMEOUTED). 12-ti hodinový limit je nastaven pouze na testovací instanci platební brány GoPay a pouze u platební metody kartou. Na provozním prostředí jsou limity pro vypršení platby stanoveny v řádech hodin (viz. Integrační manuál kapitola 13 - Životnost platby).

Chcete se ještě na něco zeptat? Napište nám:

Přihlášení (Flox 2)

Vyzkoušejte web nebo e-shop zdarma

Výběr designu:

Adresa stránek s koncovkou .flox.cz je zdarma. Adresu můžete kdykoliv změnit na tvar bez koncovky .flox.cz zakoupením nebo přesmerováním vlastní domény.
Stisknutím tlačítka souhlasíte s obchodními podmínkami ByznysWeb.cz.

Vyberte si prosím některou z připravených šablon.
Design stránek můžete kdykoliv změnit v administraci, kde
najdete bohaté možnosti přizpůsobení šablon.
Rádi Vám vytvoříme i unikátní design na míru.

Tato stránka používá cookies. Vice info