Systém pro rychlé vytvoření webových stránek nebo e-shopů

Novinky e-mailem - Newsletter

Zpět na kategorii

Služba NOVINKY E-MAILEM, umožňuje vytvořit, editovat a odeslat newsletter vašim klientům a registrovaným pro NOVINKY E–MAILEM.

 • Nový NEWSLETTER vytvořte kliknutím na ikonu NOVÝ NEWSLETTER.

tvorba newslettru

Po uložení můžete newsletter dále upravovat:

 • Klikněte na PŘEDMĚT NEWSLETTERU nebo na ikonu tužky.
 • Zobrazí se okno UPRAVIT NEWSLETTER, které kromě editace obsahu nabízí i další možnosti (seznam příjemců skupiny, seznam příjemců firmy, seznam příjemců pohledy, nastavení a historie).

newsletter

 • V záložce SEZNAM PŘÍJEMCŮ skupiny se zobrazí všechny vámi vytvořené skupiny uživatelů. Označením jedné nebo více skupin bude newsletter odeslán všem osobám/firmám začleněným do vybraných skupin.
 • Jestliže dvakrát kliknete na žlutou ikonu složky, rozbalí se seznam klientů zařazených do příslušné skupiny. Takto můžete přesně vybrat, komu mají být novinky odeslány a komu nikoli.
 • Nezapomeňte všechna nastavení uložit.
 • Na stejném principu fungují i další záložky SEZNAM PŘÍJEMCŮ FIRMY a SEZNAM PŘÍJEMCŮ POHLEDY.

Seznam příjemců skupiny

 • Záložka NASTAVENÍ slouží k určení data a času odeslání newsletteru. Můžete přesně naplánovat, kdy bude newsletter odeslán.
 • Poslední část, HISTORIE, nabízí přehled historie odesílání novinek e-mailem.

 

Podmínky pro příjem newsletteru

Při tvorbě newsletteru si můžete nastavit z několika možností udělených souhlasů pro příjem novinek e-mailem. Na základě nastavených podmínek se newsletter zašle pouze té skupině zákazníků, která podmínky splňuje.

Základní podmínky jsou:

 1. Zákazník musí mít ve svém profilu zakliknuto, že chce dostávat newsletter (políčko Newsletter):

Aktivní odběr novinek emailem

2. Zákazník musí mít udělen souhlas s odebíráním novinek e-mailem. Kliknutím na ikonku panáčka zjistíte, jaké souhlasy zákazník na stránce udělil. V tomto případě jde o prvek soukromí, který zákazník při přidávání adresy zaklikl:


Súhlas s prvkom súkromia pre newsletter

 

Na základě výše uvedených souhlasů si můžete vybrat v políčku Doručit příjemcům, jakou kombinaci souhlasů musí mít klient, aby dostal váš newsletter.

1. S platným souhlasem – v tomto případě se ověřuje, zda má příjemce ve svém profilu aktivní Newsletter a zároveň udělil souhlas s prvkem soukromí, který nastavíte ve výběrovém menu Prvek soukromí
Newsletter pre príjemcov s platným súhlasom

2. Bez souhlasu – v tomto případě se ověřuje, zda příjemce neudělil souhlas s prvkem soukromí, který nastavíte ve výběrovém menu Prvek soukromí. Tento typ je vhodný pro dodatečné získání souhlasu k prvku soukromí z nabídky Prvek soukromí. Email se zašle na všechny označené emailové adresy, které momentálně nemají udělen souhlas pro zvolený prvek soukromí. Odkaz na souhlas vložíte tak, že označíte část textu, kterou chcete nastavit jako odkaz a kliknete na ikonku Vložit / upravit odkaz na akci.
Newsletter - odkaz na súhlas

3. Komukoliv z výběru – při volbě této možnosti nedochází k ověření žádné z podmínek a newsletter je zaslán na všechny adresy příjemců

 


Jak nastavit odebírání novinek?

 • Přejděte do sekce DESIGN/KOMPONENTY.
 • Označte možnost ODBĚR NOVINEK.
 • Uložte.

 

V bočním sloupci vaší stránky se po uložení zobrazí tento blok:

Blok Newsletter na stránce

Jakmile návštěvník zadá svůj e-mail a stiskne ODEBÍRAT (šipka v modrém čtverečku), stane se odběratelem novinek. Vy však v okně UPRAVIT NEWSLETTER – záložka SEZNAM PŘÍJEMCŮ SKUPINY musíte označit skupinu NEREGISTROVANÍ K ODBĚRU NOVINEK EMAILEM.

Seznam e-mailů neregistrovaných odběratelů newsletteru najdete v KLIENTI/NEWSLETTER. Klikněte na tlačítko NEREGISTROVANÍ PŘÍJEMCI:

neregistrovaní příjemci nweslettru

 

Kdo je odesílatelem novinek?

E-mail a jméno odesílatele newsletteru nastavíte v sekci NASTAVENÍ/E-MAILY/ODESÍLATELÉ. Klikněte na název NEWSLETTER a vložte e-mail a jméno odesílatele.

 

Kolik newsletterů mohu odeslat na jeden krát?

Počet příjemců newsletteru není omezen. E-maily jsou však odesílány v počtu 400 příjemců za 2 minuty. Neznamená to, že dokážete poslat např. 2000 e-mailů za 10 minut. Pokud ve stejném čase posílá newsletter někdo další, e-maily se zařazují do fronty. Jejich odeslání tedy závisí na vytížení serveru. Větší počet newsletterů doporučujeme posílat v pozdních nočních hodinách, kdy je vytížení menší.

 

Co jsou to pohledy?

V okně UPRAVIT NEWSLETTER se nachází záložka SEZNAM PŘÍJEMCŮ POHLEDY. Pohledy představují filtry osob, firem nebo objednávek. Novinky můžete tedy poslat skupině, která splňuje vámi určená kritéria.


Seznam pohledů najdete v sekci NASTAVENÍ. V bočním sloupci MENU klikněte na POHLEDY.

 • Nový pohled vytvořte pomocí ikony NOVÝ NÁHLED ikonka nový náhled.
 • Vyberte záložku OSOBY, FIRMY nebo OBJEDNÁVKY podle toho, kdo/co má být předmětem pohledu.
 • Ve vybrané záložce vyplňte NÁZEV POHLEDU, označte POUŽÍT TENTO FILTR a vyplňte kritérium, podle kterého chcete filtrovat.
 • Uložte.

Příklad vytvoření nového pohledu:

Nový pohled

Pokud pak v sekci KLIENTI – záložka NEWSLETTER vyberte v SEZNAMU PŘÍJEMCŮ POHLEDY např. námi vytvořený pohled FIRMY Z PRAHY, newsletter bude odeslán všem firmám, které mají v adrese uvedeno město Praha.

 • V sekci KLIENTI můžete podle pohledů filtrovat osoby nebo firmy. Výběr pohledu se nachází v horní liště záložek FIRMY a OSOBY vedle okénka pro vyhledávání.

 

Chcete se ještě na něco zeptat? Napište nám:

Přihlášení (Flox 2)

Vyzkoušejte web nebo e-shop zdarma

Výběr designu:

Adresa stránek s koncovkou .flox.cz je zdarma. Adresu můžete kdykoliv změnit na tvar bez koncovky .flox.cz zakoupením nebo přesmerováním vlastní domény.

Vyberte si prosím některou z připravených šablon.
Design stránek můžete kdykoliv změnit v administraci, kde
najdete bohaté možnosti přizpůsobení šablon.
Rádi Vám vytvoříme i unikátní design na míru.

Tato stránka používá cookies. Vice info