Systém pro rychlé vytvoření webových stránek nebo e-shopů

Skupiny uživatelů

Zpět na kategorii

Každého uživatele je možné zařadit do jedné i více skupin.

Podle toho mu budou přidělena práva spravovat nebo prohlížet určitý obsah na vašem webu.

Jedině skupina ADMINISTRATORS má právo spravovat všechny sekce v administraci webové stránky, tedy měnit celý obsah a nastavení stránky.
Registrovaný uživatel má omezená práva měnit web, resp. žádná, může web jen prohlížet a editovat svůj profil, dostane se k zaheslovaným stránkám (pokud je máte nastavené jako viditelné pro registrované). Má přístup k administraci svých údajů i hesla, vidí své objednávky.


NOVOU SKUPINU vytvořte ve třetí záložce sekce KLIENTI s názvem SKUPINY pomocí ikony NOVÁ SKUPINA Nova skupina ikona.

  • Vyplňte potřebné údaje a klikněte na DALŠÍ.
  • Otevře se okno UPRAVIT SKUPINU.

skupiny uživatelů

tip Pokud zaškrtnete možnost ZAČLNIT NOVĚ REGISTROVANÉ LIDÍ (např. pro skupinu Registrovaní), znamená to, že noví uživatelé, kteří vyplní a odešlou registrační formulář budou začleněni do této skupiny.

tip Pokud zaškrtnete možnost ZAČLENIT OBJEDNÁVAJÍCI LIDI (např. pro skupinu Klienti), znamená to, že uživatelé, kteří v objednávce zaškrtnou možnost "Pamatuj si mě a pošli mi heslo" (tato funkce se zapíná v sekci NASTAVENÍ / OBJEDNÁVKY / VŠEOBECNÉ - SKRÝT MOŽNOST REGISTRACE), budou začleněni to této skupiny. pozorPokud se objednávající uživatel nechce registrovat (nezaškrtne možnost "Pamatuj si mě a pošli mi heslo"), systém ho nepřiřadí do žádné skupiny, ani jej nenajdete v sekci Klienti / Osoby.

tipPokud je uživatel přiřazen ve více skupinách, přičemž pro každou skupinu jste nastavili jiné ceny, zobrazuje se mu cena, která je pro něj nejvýhodnější.

 

  • V druhé záložce PRÁVA nastavte práva uživatelů. Např. skupina SPRÁVCE OBJEDNÁVEK se po přihlášení do administrace dostane do sekcí OBJEDNÁVKY, FAKTURY a KLIENTI, kde má právo vidět, upravovat a mazat údaje.

práva uživatelů

 

  • Další dvě záložky slouží k přiřazení firem a osob ke skupině. Např. osobu do vybrané skupiny přidáte tak, že si v okně UPRAVIT SKUPINU otevřete záložku OSOBY. Klikněte na PŘIDAT UŽIVATELE DO SKUPINY. Otevře se seznam osob. Vyberte požadovanou osobu a opět klikněte na PŘIDAT UŽIVATELE DO SKUPINY. Postup pro přidání firmy je obdobný.


Takže zařadit firmu/osobu do skupiny můžete dvěma způsoby:
1. V sekci KLIENTI – záložka FIRMY nebo OSOBY, přes ikonu tužky u firmy/osoby, kterou chcete přidat do skupiny.
2. Záložka SKUPINY –
vyberte skupinu, do které chcete přiřadit firmy/osoby, přes ikonu tužky v okně UPRAVIT SKUPINU – záložka FIRMY/OSOBY.

 

 

Chcete se ještě na něco zeptat? Napište nám:

Přihlášení (Flox 2)

Vyzkoušejte web nebo e-shop zdarma

Výběr designu:

Adresa stránek s koncovkou .flox.cz je zdarma. Adresu můžete kdykoliv změnit na tvar bez koncovky .flox.cz zakoupením nebo přesmerováním vlastní domény.

Vyberte si prosím některou z připravených šablon.
Design stránek můžete kdykoliv změnit v administraci, kde
najdete bohaté možnosti přizpůsobení šablon.
Rádi Vám vytvoříme i unikátní design na míru.

Tato stránka používá cookies. Vice info