Systém pro rychlé vytvoření webových stránek nebo e-shopů

Blok FORMULÁŘ

Zpět na kategorii

Blok FORMULÁŘ slouží k vytváření formulářů různého rozsahu. Formulář je důležitým prvkem při komunikaci se zákazníky.

Při tvorbě formuláře je možné vybrat si z více typů polí:

  • Hlavička - nadpis formuláře.
  • E-mail - návštěvníkovi se nepodaří odeslat formulář, pokud nevyplní platnou e–mailovou adresu.
  • Krátký text (Textfield) - použijete ho např. k zadání jména, příjmení a telefonního čísla.
  • Dlouhý text (Textarea) - slouží k zadání delšího textu, například adresy, doplňkových informací nebo k zadání odkazu pro administrátora webu.
  • Výběrové menu (Select) - využívá se pro výběr z více možností, např. výběr způsobu platby. Návštěvník webu musí kliknout na pole formuláře a rozbalí se mu nabídka s možnostmi.
  • Zaškrtávací políčko (Checkbox) - použijte tehdy, pokud chcete zviditelnit všechny výběrové možnosti. Návštěvník si může zvolit více možností najednou. (např. pokud má zájem o více služeb, které nabízíte)
  • Radio políčko (Radio button) - je podobné zaškrtávacímu políčku, ovšem s tím rozdílem, že tlačítko pro výběr možností je kulaté, nikoli hranaté a návštěvník webu si může vybrat pouze jednu možnost podobně jako ve výběrem menu.
  • Datum - slouží např. ke sjednání osobní schůzky, zadání termínu realizace.
  • Soubor - návštěvník stránky může k formuláři připojit přílohu (max. do 20 MB).

UpozorněníPokud je v bloku Formulář vypnuta ochrana formulářů Captcha, obsah formuláře není zaslán na email administrátora web stránky.

druhy políček formuláře

 

Zobrazení jednotlivých typů políček na veřejném webu:
  ukázka formuláře

Všechny typy polí lze nastavit jako povinné. Toto nastavení doporučujeme zejména u položek jméno a příjmení, telefon nebo e-mail.

 

Postup tvorby formuláře:

 • Vyberte si stránku v sekci STRÁNKY nebo vytvořte stránku, na níž má být formulář umístěn.
 • Klikněte na NOVÝ BLOK novy blok ikona, vyberte blok FORMULÁŘ blok Formulář a uložte.
 • Otevře se nové okno UPRAVIT FORMULÁŘ. Zde přidávejte jednotlivá pole pomocí kliknutí na PŘIDAT POLE DO FORMULÁŘE.

vytvoření formuláře

 • Vyplníte název políčka, typ a označte, zda chcete, aby bylo vyplnění políčka povinné, nebo nikoli. Tímto způsobem si ve formuláři vytvoříte libovolný počet polí.

V administraci vašeho firemního nebo osobního webu může vytvořený formulář vypadat například takto:

Zobrazení formuláře v administraci

 

 • Pomocí šipek v pravém sloupci můžete měnit pořadí vytvořených polí, resp. pomocí červeného křížku vymazat nežádoucí pole.

 

Součástí bloku FORMULÁŘ je i archiv odeslaných formulářů v záložce ODESLÁNÍ. Počet formulářů v archivu můžete upravit vymazáním nežádoucího formuláře.

Odeslané formuláře


V záložce NASTAVENÍ BLOKU vyplňte svoji e-mailovou adresu. Jakmile návštěvník vaší webové stránky odešle formulář, na zadaný e-mail se odešle zpráva s obsahem tohoto formuláře. Doporučujeme nastavit e-mail k vaší doméně (např. vasejmeno@vasedomena.sk). Pokud využíváte freemail (seznam.cz, gmail.com, hotmail.com), nedokážeme zaručit 100% funkčnost, protože nastavení freemailu je odlišné od nastavení e-mailu k vaší doméně, které využíváte na ByznysWeb.cz.

pozorUPOZORNĚNÍ: pokud nebudete mít aktivní funkci Ochrana formulářů CAPTCHA, systém nebude na uvedenou emailovou adresu zasílat oznámení o nových vyplněných formulářích. Pokud budete mít ochranu formulářů aktivní, ale pro blok bude tato funkce deaktivována, oznámení budou na Vaši adresu zasílány.

Jako PŘEDMĚT e-mailu uveďte slovní spojení, které bude předmětem odesílaného e-mailu, např. E-MAIL Z WEBU. Pokud používáte v rámci webu více formulářů, umožní vám to přehledně je vytřídit právě podle předmětu.

V kolonce ZPRÁVA O ODESLÁNÍ vyplňte text, který se zobrazí na stránce po odeslání formuláře, např. "Děkujeme za zprávu".

Pokud označíte políčko KONTROLNÝ KÓD, na konci formuláře přibude tzv. captcha. Je to bezpečnostní mechanismus, ochrana před roboty a spamem. Člověk dokáže správně vyplnit captcha, robot však ne. Captchu lze nastavit pro každý formulář samostatně, ale i globálně v sekci NASTAVENÍ / VŠEOBECNÉ - OCHRANA FORMULÁŘŮ CAPTCHA.

captcha kód

Zpráva po odeslání i s vyplněným formulářem se odešle na Váš email a také na email přihlášeného uživatele, pokud zaškrtnete políčko ODESLAT EMAIL UŽIVATELI. Šablonu tohoto emailu si můžete upravit v NASTAVENÍ / TEXTY a ŠABLONY / PŘEDDEFINOVANÉ ŠABLONY.

nastavení bloku formulář


Blok FORMULÁŘ můžete (stejně jako ostatní bloky) v NASTAVENÍ BLOKU přesunout nebo kopírovat na jinou stránku, případně jej pomocí funkce GLOBÁLNÍ BLOK nastavit tak, aby se zobrazoval na všech stránkách webu.

UpozorněníPokud je v bloku Formulář vypnuta ochrana formulářů Captcha, obsah formuláře není zaslán na email administrátora web stránky.

Chcete se ještě na něco zeptat? Napište nám:

Přihlášení (Flox 2)

Vyzkoušejte web nebo e-shop zdarma

Výběr designu:

Adresa stránek s koncovkou .flox.cz je zdarma. Adresu můžete kdykoliv změnit na tvar bez koncovky .flox.cz zakoupením nebo přesmerováním vlastní domény.

Vyberte si prosím některou z připravených šablon.
Design stránek můžete kdykoliv změnit v administraci, kde
najdete bohaté možnosti přizpůsobení šablon.
Rádi Vám vytvoříme i unikátní design na míru.

Tato stránka používá cookies. Vice info