Systém pro rychlé vytvoření webových stránek nebo e-shopů

Jaké funkce Glami.cz podporuje FLOX?

Zpět na kategorii

Glami.cz je srovnávač zboží zaměřený na módu a módní doplňky. Pokud chcete své produkty nabízet ve srovnávači Glami, nejdříve je potřeba zaregistrovat se na stránce glami.cz. Systém FLOX bude po aktivaci automaticky generovat XML feed s aktivními produkty ve vašem e-shopu.

Aktivace XML feedu pro srovnávač Glami.czk

Glami piXel

Dodací lhůta

Kategorizace zboží

Možnosti dopravy zboží v XML feedu – tag DELIVERY

Vyřazení produktů z XML feedu pro Glami

 

Aktivace XML feedu pro srovnávač Glami.cz

XML feed pro srovnávač zboží Glami se v systému FLOX aktivuje v sekci Nastavení > Produktové srovnávače > Glami

Pro aktivaci zaklikněte zaškrtávací políčko u jazykové verze svého e-shopu, pro kterou chcete XML feed generovat. Ze seznamu adres vyberte adresu domény, kterou chcete nastavit pro produkty v XML feedu.

Aktivace Glami v systému FLOX

Změny uložte kliknutím na Uložit v pravé spodní části stránky.

URL adresu XML feedu získáte kliknutím na tlačítko Feed URL.

UPOZORNĚNÍ: Po aktivaci XML feedu pro srovnávač produktů Glami bude první XML feed s daty o produktech dostupný na adrese XML feedu až následující den.

 

Glami pixel

Glami piXel je řešení, které umožňuje přizpůsobovat výpisy produktů na Glami.cz podle preferencí zákazníka – podle oblíbených obchodů, značek, barev, cen nebo stylu. Přečtěte si více o funkci Glami pixel.

Pro aktivaci Glami pixel kódu v systému FLOX, stačí v Nastavení > Produktové srovnávače > Glami zakliknout aktivaci Glami Pixel pro příslušnou jazykovou verzi a do políčka Pixel API keyvložit hodnotu api klíče, kterou získáte v administraci svého e-shopu na glami.cz.

Glami pixel api key

 

Dodací lhůta (delivery_date)

Systém FLOX umí do XML feedu pro glami.cz vložit tag delivery_date, ve kterém můžete uvést dodací lhůtu zboží, tedy dobu od přijetí platby po jeho expedici. Pro zboží skladem se zadává hodnota 0.

V systému je potřeba nastavit dodací lhůtu pro Glami různým způsobem v závislosti od nastavení skladu v systému:

1. Aktivní sklad

Pokud máte v systému aktivní sklad, je potřeba nastavit dobu dodání pro každý skladový status samostatně. Do XML feedu se budou exportovat jen produkty, které mají skladový status nastaven tak, že u statusu je povolena objednávka produktu.

Delivery_date pro jednotlivé skladové statusy nastavíte Nastavení > Sklady > Statusy. Klikněte na ikonku tužky u skladového statusu, kterému chcete nastavit hodnotu delivery_date a na záložce Dostupnost v okně Upravit status vyplňte požadovanou hodnotu v poli Glami - termín dodání:

Glami delivery_date

2. Neaktivní sklad

Pokud ve svém e-shopu nevyužíváte sklad nebo máte sklad vypnutý, můžete nastavit hodnotu delivery_date pro všechny produkty, které se do XML feedu generují v Nastavení > Produktové srovnávače > Glami. Požadovanou hodnotu napište do políčka Předvolené datum doručení Glami:

Glami delivery_date bez skladu

Více informací o hodnotách pro delivery_date srovnávače Glami najdete nápovedě k XML feedu glami.cz.

 

Kategorizace produktů

Glami vaše produkty zařadí do nabídky pouze tehdy, když je u všech produktů uvedena kategorie v tagu CATEGORYTEXT. Kategorii pro Glami je potřeba nastavit v sekci Produkty samostatně pro každou kategorii. Glami kategorii jednotlivým kategoriím v sekci Produkty přiřadíte kliknutím na tlačítko Vlastnosti kategorie a na záložce Produktové srovnávače klikněte v řádku Glami kategorie na Vybrat:

Prirazeni Glami kategorie v e-shopu

U přiřazování se budou postupně odkrývat nová políčka podle hierarchie kategorií.

Pokud chcete zvolenou kategorii pro Glami vymazat, klikněte na tlačítko Resetovat.

Odstránění přiřazené Glami kategorie

 

DELIVERY – možnosti dopravy zboží v XML feedu

Do XML feedu pro Glami systém automaticky generuje tag DELIVERY, který zobrazuje v XML feedu informaci o způsobu dopravy a cenu za tuto dopravu. Pro generování tagu DELIVERY do XML feedu pro Glami.cz platí stejná pravidla jako pro generování tagu DELIVERY do XML feedu pro produktový srovnávač Heuréka. Více informací najdete v návodu na funkce produktového srovnávače Heuréka.

 

Vyřazení produktů z XML feedu

Pokud nabízíte v e-shopu produkty, které nechcete exportovat do Glami, můžete produkty vyřadit z XML feedu kliknutím na tlačítko Vyřadit zboží z XML exportů do srovnávačů. U vyřazení můžete vybrat konkrétní produkty na záložce produkty, nebo kategorie na záložce Kategorie. U kategorií se jedná o hlavní kategorie produktu. Pokud má produkt vyřazenou kategorii nastavenou jako hlavní kategorii produktu, nebude se generovat do XML feedu.

Chcete se ještě na něco zeptat? Napište nám:

Přihlášení (Flox 2)

Vyzkoušejte web nebo e-shop zdarma

Výběr designu:

Adresa stránek s koncovkou .flox.cz je zdarma. Adresu můžete kdykoliv změnit na tvar bez koncovky .flox.cz zakoupením nebo přesmerováním vlastní domény.

Vyberte si prosím některou z připravených šablon.
Design stránek můžete kdykoliv změnit v administraci, kde
najdete bohaté možnosti přizpůsobení šablon.
Rádi Vám vytvoříme i unikátní design na míru.

Tato stránka používá cookies. Vice info