Systém pro rychlé vytvoření webových stránek nebo e-shopů

Napojení na dopravce PPL

Zpět na kategorii

Napojení na aplikaci dopravce PPL vám umožní odesílat data o objednaných zásilkách. Tato data budou odesílána do systému dopravce PPL a systém vám umožní objednat si svoz balíků a vytisknout štítky přímo z prostředí e-shopu.

Abyste mohli odesílat informace o zásilkách tomuto dopravci, musíte být nejprve u PPL registrovaní a musíte mít přiřazeny rozsahy pro číslování jednotlivých druhů zásilek. Pro registraci a přiřazení rozsahů kontaktujte společnost PPL.

Aktivace modulu PPL sestává z následujících kroků:

 

Nastavení napojení na PPL v administraci FLOX 3

Po získání přístupových údajů si službu PPL aktivujete v administraci v sekci NASTAVENÍ / ROZŠÍŘENÉ MOŽNOSTI DOPRAVY. Zde vyberte PPL, zaškrtněte políčko AKTIVNÍ a doplňte požadované údaje:

 • Customer ID – číslo klienta
 • Uživatelské jméno – jméno pro přihlášení do rozhraní PPL
 • Heslo – heslo pro přihlášení
 • Adresa odesílatele – nastaví se jako výchozí adresa svozu pro nové zásilky
 • Sobotní doručení – po aktivaci této možnosti budou zásilky, které zašlete dopravci v pátek, automaticky označeny jako zásilky se sobotním doručením
 • Číslování – údaje pro číslování vám poskytne podpora PPL. Po kontaktování PPL obdržíte rozsah číslování pro jednotlivé služby: PPL Parcel CZ Business, PPL Parcel CZ Business – dobírka, Exportní balík, PPL Parcel CZ Private, PPL Parcel CZ Private – dobírka, PPL Parcel Connect, PPL Parcel Connect – dobírka.

Aktivace napojení na dopravce PPL

 

 UPOZORNĚNÍ: bez nastavení číslování nebo po nastavení nesprávných hodnot pro číslování nemusí modul pro odesílání zásilek pracovat správně a vašim zásilkám nemusí být ze strany PPL přiděleno číslo zásilky.

 

UPOZORNĚNÍ: systém vám přímo ukazuje, kolik % využití přiřazené kapacity číselné řady jste dosáhli. Číselnou řadu je potřeba kontrolovat a v případě potřeb požádat PPL o přidělení nové číselné řady.

 

Vytvoření způsobu dopravy

Pro zákazníky svého e-shopu je potřeba vytvořit novou možnost dopravy, aby mohli při objednávání zásilky využít možnost dopravy pomocí kurýra PPL. Nové způsoby doručení se v systému FLOX 3 vytvářejí v Nastavení > Objednávky > Doručení, kliknutím na tlačítko "Nový způsob doručení".

Aby systém uměl identifikovat zásilky pro PPL, je třeba nastavit v políčku Dopravce možnost PPL. V políčku Služba dopravce můžete nastavit službu, která se nastaví jako výchozí pro novou zásilku.

Nové doručení pro PPL

 

Odesílání zásilek a tisk štítků

Aby bylo možné odesílat jednotlivé objednávky pomocí PPL, je nutné z nich nejdříve vytvořit Zásilky. Postup, jak na to a všechna potřebná nastavení pro práci se zásilkami naleznete v návodu Napojení na dopravce, zásilky.

V systému Flox 3 je následně možné odesílat informace o zásilkách přímo do PPL. Po odeslání zásilek lze v systému objednat svoz zásilek na určitý den a vytisknout štítky pro daný svoz.

Odeslání informací o zásilkách do PPL

Po přidání zásilek je třeba odeslat informace o zásilkách do PPL.

 1. Pro odeslání dat o zásilkách klepněte na položku MENU, a z nabídky vyberte Objednávka přepravy
 2. V dialogovém okně vyplňte následující údaje:
  • Dopravce - PPL
  • Adresa svozu / podání - adresa vaší pobočky
  • Akce - odeslat data o zásilkách

Odeslání dat o zásilkách do PPL

tip Ve spodní části okna naleznete informace o využití rozsahu číslování pro jednotlivé služby. V případě, že je dosažena hodnota pro některou službu 100%, nebude možné získat číslo zásilky a je třeba požádat PPL o přidělení nového rozsahu čísel.

 

Objednání svozu a vytvoření soupisky

Po úspěšném odeslání zásilek by měla mít v seznamu zásilek každá zásilka pro PPL přiřazené číslo. V tomto okamžiku je možné objednat svoz zásilek s přiřazeným číslem. Pro objednání svozu a získání soupisky postupujte následovně:

 1. Klepněte na položku MENU, a z nabídky vyberte Objednávka přepravy
 2. V dialogovém okně vyplňte následující údaje:
  • Dopravce - PPL
  • Adresa svozu - adresa vaší pobočky
  • Akce - Objednávka vyzvednutí zásilek

Objednání svozu

 1. Klikněte na tlačítko Další
 2. V dalším kroku vyberte v první položce datum svozu (povinný údaj) a vyplňte váš telefon (povinný údaj), jméno kontaktní osoby, emailovou adresu kontaktní osoby, případně vložte poznámku.
 3. Klikněte na tlačítko Potvrdit

Po úspěšném objednání svozu se změní status jednotlivých zásilek na "Objednáno k přepravě". Soupisku se štítky pro všechny zásilky můžete následně stáhnout kliknutím na ikonku papíru při kterékoliv zásilce v daném svozu.
PPL odeslána zásilka

Chcete se ještě na něco zeptat? Napište nám:

Přihlášení (Flox 2)

Vyzkoušejte web nebo e-shop zdarma

Výběr designu:

Adresa stránek s koncovkou .flox.cz je zdarma. Adresu můžete kdykoliv změnit na tvar bez koncovky .flox.cz zakoupením nebo přesmerováním vlastní domény.

Vyberte si prosím některou z připravených šablon.
Design stránek můžete kdykoliv změnit v administraci, kde
najdete bohaté možnosti přizpůsobení šablon.
Rádi Vám vytvoříme i unikátní design na míru.

Tato stránka používá cookies. Vice info