Systém pro rychlé vytvoření webových stránek nebo e-shopů

Vytvoření newsletteru pro potvrzení odběru novinek e-mailem

Zpět na kategorii

Na to, aby zákazník, který se u vás na webu registroval k odběru novinek e-mailem, od vás newslettery pravidelně dostával, je potřeba aby zákazník udělil souhlas s prvkem soukromí, který máte nastaven jako zaklikávací políčko pro odběr novinek e-mailem.

Při aktualizaci systému 16. 5. 2018 byl automaticky vygenerován souhlas s prvkem soukromí pro newsletter všem zákazníkům, kteří měli newsletter (podmínka 1) v čase aktualizace aktivní. Všichni zákazníci po tomto datu museli zakliknout prvek soukromí pro newsletter v objednávce nebo ve formuláři na přihlášení k odběru novinek e-mailem.

 

Jak vytvořit souhlas se zasíláním novinek e-mailem

Ve vašem e-shopu nebo webové stránce vytvořených v CMS FLOX od ByznysWebu jsou dvě možnosti:

1. vytvoříte si úplně nový souhlas (prvek soukromí) pro formulář na přihlášení k odběru novinek e-mailem – v tomto případě původní prvek soukromí nahradíme novým. Nikdo ze zákazníků zatím tento nový prvek soukromí neodsouhlasil, a tak můžete poslat žádost o souhlas všem zákazníkům nanovo. Zpráva se v tomto případě odešle všem zákazníkům, kteří splňují podmínku 1, ale nesplňují podmínku 2. Výhodou tohoto řešení je, že můžete vytvořit zprávu pro souhlas okamžitě. Nevýhodou je, že požádáte o souhlas i zákazníky, kteří se k newsletteru přihlásili po datu 16. 5. 2018. Postupujte podle návodu uvedeného níže.

2. Použijete existující souhlas (prvek soukromí) a požádáte o odstranění souhlasů vygenerovaných při aktualizaci dne 16. 5. 2018. V tomto případě je potřeba napsat na info@byznysweb.cz žádost o odstranění automaticky vygenerovaných souhlasů. Výhodou tohoto řešení je, že zákazníci, kteří se přihlásili k odběru novinek e-mailem po 16. 5. 2018, nebudou muset potvrzovat souhlas. Nevýhodou je, že budete muset počkat na zprávu z podpory o úspěšném odstranění automaticky generovaných souhlasů. V případě volby této možnosti pokračujte v níže uvedeném návodu od bodu č. 8.

Postup

Nejdříve je nutné vytvořit si nový prvek soukromí, který budete používat na ověření, zda zákazník odsouhlasil, nebo neodsouhlasil dodatečný souhlas pro zasílání novinek e-mailem. Tento prvek soukromí se bude zobrazovat ve formuláři pro odběr novinek e-mailem. Proto zákazníci, kteří se přihlásí po jeho vytvoření, již nebudou muset dodatečně udělovat souhlas.

1. V Nastavení > Soukromí a zabezpečení klikněte na tlačítko Nový prvek soukromí.

2. Vyplňte název prvku soukromí, v políčku Událost vyberte možnost při přihlášení se k odběru novinek e-mailem a v políčku Typ prvku soukromí vyberte možnost double opt-in. U double opt-in musí zákazník potvrdit platnost e-mailové adresy.


ako pridat novy prvok sukromia pre newsletter v CMS FLOX od BiznisWeb.sk

 

3. Na záložce Text vyplňte text, který chcete zobrazit u zaklikávacího políčka ve formuláři pro odběr novinek e-mailem / v objednávce.


zadani textu policka pro prvek ochrany soukromi

 

4. Na záložce Volby vybereme v políčku Akce možnost je nabízen / se zobrazí (pokud zákazník neudělí souhlas, nebude e-mail zařazen do seznamu odběratelů novinek e-mailem), v políčku Typ souhlasu vybereme Trvalý – skrýt při uděleném souhlasu (souhlas je potřebný pouze jednou při přihlášení) a do políčka Předmět můžeme vložit vlastní předmět e-mailové zprávy pro potvrzení souhlasu.

 

souhlas se zpracovanim osobnich udaju v objednavce z e-shopu od ByznysWeb

 

5. Nový prvek soukromí uložte kliknutím na tlačítko Uložit.

Nový prvek soukromí máte vytvořen. Nyní bude nutné deaktivovat původní prvek soukromí, který se využíval pro odběr novinek e-mailem a do kterého byly automaticky vygenerované souhlasy při aktualizaci 16. 5. 2018.

6. V Nastavení > Soukromí a zabezpečení najděte původní prvek soukromí, který se využíval pro potvrzení souhlasu se zasíláním novinek e-mailem, a klikněte na ikonku tužky:


jak upravit prvek soukromi v ramci GDPR na webu od ByznysWeb.cz

 

7. Na záložce Volby vyberte v poli Akce možnost se nezobrazí. Tím skryjete původní prvek soukromí pro odběr novinek e-mailem. Pokud jste nastavovali vlastní text pro tento prvek soukromí v různých jazykových verzích, bude potřeba prvek skrýt i v rámci jednotlivých jazykových verzí v Nastavení > Jazyky:


jak skryt puvodni prvek soukromi na webu od ByznysWebu

Teď máte skrytý původní prvek soukromí a vytvořen nový pro odběr novinek e-mailem. Zbývá jen vytvořit hromadný e-mail, který zašlete zákazníkům a jímž požádáte o udělení souhlasu.

 

8. V Klienti > Newsletter klikněte na tlačítko Nový newsletter.

9. V políčku Doručit příjemcům vyberte možnost bez souhlasu a v políčku Prvek soukromí vyberte váš nově vytvořený prvek soukromí. Tím zabezpečíte, že se e-mail pošle zákazníkům, kteří splňují podmínku 1 (mají aktivní newsletter v profilu), ale nemají udělen souhlas pro prvek soukromí z políčka Prvek soukromí:


jak pripravit novy newsletter pro ziskani souhlasu s odberem novinek e-mailem v e-shopu od ByznysWebu

 

10. Vyplňte předmět zprávy a tělo e-mailu.

11. Potvrzovací link vložte do těla e-mailu prostřednictvím ikonky ikonka potvrzovací link v textovém editoru:


Vytvoreni odkazu na potvrzeni souhlasu se zpracovanim osobnich udaju

 

12. V okně Odkaz na akci neměňte URL adresu odkazu, pouze upravte text, resp. nastavte obrázek a nadpis odkazu a potvrďte odkaz kliknutím na tlačítko Potvrdit.


jak pridat odkaz na akci

Pokud je e-mail připraven podle vašich představ, klikněte na tlačítko Pokračovat v pravé dolní části okna pro vytvoření nového newsletteru (okno s názvem Nová žádost o souhlas s prvkem soukromí).

 

13. Na záložce Seznam příjemců skupiny vyberte všechny skupiny, kterým se má žádost poslat. Na záložce Seznam příjemců firmy zas vyberte všechny registrované firmy, kterým chcete žádost odeslat:


Seznam příjemců

 

14. Na záložce Nastavení vyberte datum a čas, kdy chcete potvrzovací e-mail odeslat:


Nastaveni odeslani

Nastavení potvrďte kliknutím na Uložit.


A to je vše. :)
V daný čas se e-mail se žádostí o potvrzení vámi nastaveného prvku soukromí odešle všem příjemcům, kteří splňují dané podmínky.


Při odesílání dalších novinek e-mailem již stačí v políčku Doručit příjemcům vybrat položku s platným souhlasem a v políčku Prvek soukromí vybrat prvek soukromí, pro který jste získávali souhlas:


newsletter na ziskani souhlasu se zpracovanim osobnich udaju

Chcete se ještě na něco zeptat? Napište nám:

Přihlášení (Flox 2)

Vyzkoušejte web nebo e-shop zdarma

Výběr designu:

Adresa stránek s koncovkou .flox.cz je zdarma. Adresu můžete kdykoliv změnit na tvar bez koncovky .flox.cz zakoupením nebo přesmerováním vlastní domény.

Vyberte si prosím některou z připravených šablon.
Design stránek můžete kdykoliv změnit v administraci, kde
najdete bohaté možnosti přizpůsobení šablon.
Rádi Vám vytvoříme i unikátní design na míru.

Tato stránka používá cookies. Vice info