Systém pro rychlé vytvoření webových stránek nebo e-shopů

Ochrana formulářů CAPTCHA

Zpět na kategorii

Bezpečnostní testy captcha ochraňují volné formuláře a knihy návštěv na Vaší webové stránce. Zabraňují vyplňování a odesílání formulářů různými automatizovanými nástroji, které by do formulářů nebo knihy návštěv mohly umísťovat nevyžádanou reklamu nebo odkazy na pochybné stránky.

Možnosti ochrany formulářů CAPTCHA

Systém Flox využívá možnost ochrany formulářů reCAPTCHA od společnosti Google. Momentálně je možné aktivovat jednu ze tří verzí ochrany formulářů v systému Flox.

pozorUPOZORNĚNÍ: od 31. března 2018 ukončuje Google podporu reCAPTCHA v1. Doporučujeme proto využít reCAPTCHA v2 nebo Invisible reCAPTCHA.

 

1. reCAPTCHA v2 – místo textu zobrazuje tlačítko Nejsem robot. Po kliknutí na toto tlačítko se v závislosti na aktuálním přihlášení návštěvníka do Google účtu buď totožnost ověří, nebo se zobrazí hádanka, kterou je nutno pro ověření návštěvníka vyřešit:

recaptcha v2

2. Invisible reCAPTCHA – je speciální forma ověřování formulářů. U formuláře se nezobrazuje žádné tlačítko ani text, který je nutno opsat. Ověřování se vykonává na základě kliknutí na tlačítko pro odeslání formuláře. Pokud je návštěvník ověřený, je přihlášen ve svém Google účtu, formulář se odešle bez jakýchkoliv otázek. V případě, že návštěvník ověřený není, zobrazí se hádanka, kterou je nutno vyřešit pro ověření, že se nejedná o automatizovaný nástroj:

invisible recaptcha

pozorUPOZORNĚNÍ: Pro zabezpečení ochrany formulářů pomocí možností reCAPTCHA v2 a Invisible reCAPTCHA je nutné mít založený účet v Google (postačí i e-mailový účet Gmail).

pozorUPOZORNĚNÍ: Pokud budete využívat možnost Invisible CAPTCHA, musíte o této skutečnosti zákazníky informovat. Informaci o využívání této služby můžete uvést buď v patičce stránky, nebo v obchodních podmínkách. 

Aktivace ochrany formulářů CAPTCHA

1. V administraci systému Flox aktivujete ochranu formulářů captcha v sekci Nastavení > Všeobecné > Kontrolní kód změnou položky Ochrana formulářů captcha z vypnuto na požadovanou možnost:

vyber captcha

pozorUPOZORNĚNÍ: V případě, že tuto položku v nastaveních necháte ve stavu Vypnuto, nebude fungovat ochrana formulářů captcha v žádném bloku Formulář ani v případě, že bude ve vlastnostech bloku nastavena ochrana formulářů jako aktivní.

2. V případě volby možnosti reCAPTCHA v2 nebo Invisible reCAPTCHA vyplňte pole:

  1. Captcha klíč stránky – políčko Site key z nastavení Google,
  2. Captcha Privátní klíč – políčko Security key z nastavení Google.

priradenie kľúčov pre captcha

Jak získat klíče pro tyto možnosti, se dozvíte v části návodu: Získání klíčů pro aktivaci reCAPTCHA v2 a Invisible reCAPTCHA

3. V políčku formuláře zaklikněte všechny možnosti, kde chcete ochranu formulářů používat.

4. Aktivaci potvrďte kliknutím na tlačítko Uložit.

Aktívne formuláre

Získání klíčů pro aktivaci reCAPTCHA v2 a Invisible reCAPTCHA

1. Přihlaste se do svého Google účtu. Postačí i přihlášení do Gmailu.
2. Navštivte následující odkaz: https://www.google.com/recaptcha/admin.
3. Ve formuláři Register a new site vyplňte do pole Label název, pod kterým budou kódy pro reCAPTCHA vedeny.
4. Ve výběrovém poli Choose type of reCAPTCHA vyberte možnost způsob reCAPTCHA ochrany, který budete využívat. Volba musí být stejná jako v nastaveních v systému Flox.
5. Do pole Domains napište všechny adresy své stránky včetně původní adresy ve tvaru mojweb.flox.cz a adres s i bez www. V případě, že jazykové verze stránky fungují na vlastních doménách, napište do seznamu i tyto domény (například: mujweb.cz, mujweb.com...). V případě, že chcete kód využít i pro jiné stránky, vložte sem i adresy domén daných stránek. V případě potřeby je toto pole možné editovat i v budoucnosti.
6. Přečtěte si a odsouhlaste podmínky používání zakliknutím políčka Accept the reCAPTCHA Terms of Service.
7. Klikněte na Register.

CAPTCHA registrácia

Po registraci není nutné vykonávat kroky implementace 1 a 2 (Step 1, Step 2). Modul pro správné fungování ochrany formulářů CAPTCHA je v systému implementován. Ze zobrazené stránky budete potřebovat jen kódy uvedené v Keys.
Obsah políčka Site key překopírujte do administrace Floxu do políčka Captcha klíč stránky.
Obsah políčka Secret key překopírujte do administrace Floxu do políčka Captcha Privátní klíč.

priradenie kľúčov pre captcha

Chcete se ještě na něco zeptat? Napište nám:

Přihlášení (Flox 2)

Vyzkoušejte web nebo e-shop zdarma

Výběr designu:

Adresa stránek s koncovkou .flox.cz je zdarma. Adresu můžete kdykoliv změnit na tvar bez koncovky .flox.cz zakoupením nebo přesmerováním vlastní domény.

Vyberte si prosím některou z připravených šablon.
Design stránek můžete kdykoliv změnit v administraci, kde
najdete bohaté možnosti přizpůsobení šablon.
Rádi Vám vytvoříme i unikátní design na míru.

Tato stránka používá cookies. Vice info