Systém pro rychlé vytvoření webových stránek nebo e-shopů

Vybíráme redakční systém (CMS) pro webovou stránku

Zpět na kategorii

Jak vybrat ten správný redakční systém (CMS) pro svůj e-shop, webovou stránku nebo blog?

jak vybrat rychly CMS system pro eshop nebo webovou strankuKterý CMS je pro vás nejvhodnější? Podle jakých kritérií se máte rozhodovat pro ten správný redakční systém? Jaká je cena CMS? Co je to pronájem e-shopu?

Sepsali jsme pro vás všechny odpovědi, které vám pomohou zorientovat se v redakčních systémech na tvorbu e-shopu a webu.

 

CMS (z angličtiny Content Management System) je jádrem celého webu. Proto musí obsahovat všechny potřebné funkce, aby vaše webová stránka nebo e-shop dokázaly plnit stanovené cíle. Rovněž je důležité, aby vám maximálně pomáhaly urychlit a usnadnit vaši práci. A daly se spravovat i bez znalosti programování.

 Proto potřebujete CMS, který:

  • je spolehlivý a rychlý (funguje na stabilním webhostingu, díky kterému se váš web rychle načte, a rychlá je i samotná administrace webu),
  • je intuitivní a jednoduchý (musí se vám v něm dobře pracovat),
  • umožňuje aktivaci doplňkových služeb (např. přímé napojení na dopravce, platební brány a moduly, účetní systémy, e-mailingové platformy, napojení na dodavatele, bonusový systém apod.),
  • pravidelně se aktualizuje a s updatem vám přibývají i nové funkce a vylepšení,
  • má kromě podrobných návodů, blogu i zákaznickou podporu připravenou zodpovědět vaše dotazy osobně, e-mailem nebo telefonicky,
  • odpovídá vašemu rozpočtu.

 

4 možnosti tvorby webu

  1. Mezi nejsnadnější redakční systémy, přes které si vytvoříte vlastní web, patří tzv. website building nástroje jako např. Wix. Takové řešení je ideální pro jednoduché informační stránky bez potřeby vlastního designu nebo složitějších funkcí. Horší je to v případě, když si nebudete vědět rady. Podpora v podobě častých otázek bývá k dispozici pouze v angličtině, případně na fórech. S možností telefonické konzultace nepočítejte.
  2. Pokud máte dostatek financí a specifické požadavky, můžete si nechat vybudovat vlastní CMS systém. Pokud bude vaše podnikání růst a vy budete potřebovat nové funkcionality, opět počítejte s nutností dalších plateb.
  3. Open Source CMS – zdrojový kód CMS je přístupný a viditelný každému. Mezi nejpopulárnější patří WordPress. Gro systému je zdarma, k dispozici jsou různé pluginy, prostřednictvím kterých si poskládáte funkce webu tak, jak potřebujete. Nevýhodou je, že jejich implementace představuje navýšení původního rozpočtu. Stejně tak jako každá úprava nebo aktualizace, na kterou si netroufáte sami.
  4. Closed Source CMS – ke zdrojovému kódu takového CMS mají přístup pouze konkrétní developeři z dané společnosti. V Čechách je známý např. FLOX od ByznysWeb.cz. Výhodou hotových, tzv. krabicových řešení nebo e-shopových řešení na pronájem jsou pravidelné aktualizace, nové funkce zdarma, odstupňované balíčky, variabilní předplatné. Kromě sekce FAQ je vám navíc k dispozici support tým. Closed Source CMS má svá specifika, která se do určité míry dají přizpůsobit, stejně jako design webu. Pokud si ale srovnáte objem funkcí a uvedené výhody s výškou předplatného, řešení webu na pronájem se jeví jako nejvhodnější volba. Pokud nevěříte, jednotlivé Closed Source CMS si můžete otestovat např. na 30 dní zdarma.

 

Kolik stojí CMS?


To záleží na vašich preferencích a nárocích. Redakční systém nemusí stát ani korunu. Spousta poskytovatelů Closed Source CMS totiž nabízí verzi zdarma.

Proto doporučujeme definovat si svou představu a v rámci testování jednotlivých CMS si sepsat jejich výhody a nevýhody.

Dalším skvělým ukazatelem vhodnosti redakčního systému jsou zákaznická hodnocení a reference na webu poskytovatele, ale taky na Facebooku nebo Googlu. Případně neváhejte oslovit přímo konkrétní zákazníky.

 

Mohlo by vás zajímat i Jak vytvořit web zdarma

Chcete se ještě na něco zeptat? Napište nám:

Přihlášení (Flox 2)

Vyzkoušejte web nebo e-shop zdarma

Výběr designu:

Adresa stránek s koncovkou .flox.cz je zdarma. Adresu můžete kdykoliv změnit na tvar bez koncovky .flox.cz zakoupením nebo přesmerováním vlastní domény.

Vyberte si prosím některou z připravených šablon.
Design stránek můžete kdykoliv změnit v administraci, kde
najdete bohaté možnosti přizpůsobení šablon.
Rádi Vám vytvoříme i unikátní design na míru.

Tato stránka používá cookies. Vice info